2024. augusztus 20., 08:23

Több mint 800 néző várta a rangadót Füleken

A Palóc Napok keretében fogadta a III. ligában a füleki csapat a losonciakat, s a besztercebányaiakkal megerősített hazaiak úgy is sima győzelmet arattak, hogy a mérkőzés egy részében emberhátrányban játszottak. A rimaszombatiak viszont második hazai bajnokijukat is elveszítettek, s ahogy két hete, most sem tudtak még gólt sem szerezni. Az V. ligából kiiratkoztak a poltáriak, csapataink (Ipolynyék, Ragyolc) viszont ezúttal is teljes csődöt mondtak. A VI. ligában kiütéses győzelemmel mutatkoztak be hazai pályán a sajószentkirályiak, a szomszédos tornaljaiak viszont kikaptak. A tabellát három forduló után pontveszteség nélkül az óváriak és a csábiak vezetik.

rsz-kalno2
Rimaszombat–Kálnó focimeccs
Fotó: Michal Lichanec

A III. liga harmadik fordulójának két slágermérkőzését Füleken és Sztropkón (Stropkov) játszották, s ez meglátszott a nézőszámokon is. Mindkét helyen több mint 800 néző látogatott ki a mérkőzésre, de Rimaszombatban is négyszázan figyelték a kálnóiak elleni mérkőzést. Amíg a füleki nézők örömmámorban úsztak a meccs végén, hisz csapatuk magabiztos győzelmet aratott a losonciak ellen, addig Sztropkón és Rimaszombatban egyáltalán nem lehettek elégedettek a látottakkal és az eredménnyel a szurkolók. A tavalyi bajnok sztropkóiak 1:0 arányban kikaptak a tavaly még II. ligás, de az új idényt pocsékul kezdő alsókubíniaktól, s a batyiak sem tudták megszerezni idei első pontjaikat, s nagyon úgy fest, igaza lesz annak a volt funkcionáriusnak, aki a bajnoki idénykezdés előtt azt jósolta, komoly gondjai lehetnek a rimaszombati csapatnak a bentmaradást illetően.

Kezdjük is a rimaszombatiakkal, akik két vereséggel indítottak, míg a kálnóiak két döntetlennel. Igaz, idegenben a héthársiak (Lipany), odahaza pedig a fülekiek ellen szereztek értékes pontot.  A batyiak ezúttal is rózsahegyiek nélkül léptek a pályára, egyedül Švehlát kölcsönözte a rózsahegyi társulat, amely csütörtökön nagy meglepetésre kiverte az EKL-ből a Hajduk Split csapatát, így tovább folytathatja a nemzetközi kupaporondon. A héten Vasiljev elküldte a magyarországi idegenlégióst, Pál Krisztiánt is, így nem a legjobb hangulatban készülhettek a védencei a mérkőzésre.

A Gregor–Juhász, Petrán, Ciprus, Ferleťák–Švehla, Vuantu, Vargic (72. Kurek), Gembický (80. Kalmár), Jinjolava–Vlasov (90. Csízi) összeállításban játszó csapat a maga módján igyekezett is, de terveiket keresztülhúzta a kálnóiak egykori válogatott 38 éves játékosa, Breznaník, aki levezetésképp szerződött Kálnóra. Előbb a 31., majd a 45. percben, mindkétszer pontrúgás után talált Gregor kapujába, s mivel válasz nem érkezett, így a kálnóiak el is vitték a három pontot Gömörből. A Palóc Napok eseményeként került megrendezésre a losonciak (Jenčo–Kovanič (70. Telek), Fabian, Daško, Suja, Vilhan, Jashari (40. Tannhauser), Berky, Dedok (60. Budáč), Pipíška, Oláh) füleki vendégjátéka, s a vendégek nem túl biztató előjelekkel érkeztek Fülekre, hisz az első két fordulóban még pontot se szereztek, előbb Sztropkón kaptak ki, majd odahaza a héthársiaktól. S a harmadik fordulóban sem várt rájuk könnyebb ellenfél, hisz a besztercebányaiakkal megerősített fülekiek (Lukáč–Uhlár, Petrák, Demian (71. Hronček), Carreno (80. Fajd), Brenkus, Rubint, Tangiri, Ádám (71. Košík), Püspöky, Kvernadze (77. Blahuta) merész terveket szövögetnek, s főleg a szurkolóik nem titkolt célja a feljutás. Nos, a több mint 800 fizető néző nem is csalódott a remek időben lebonyolított derbin, Brenkus már a 18. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, s Kvernadze és Ádám találataival a félidő végén már 3:0 állt az eredményjelző táblán. Tangari az 59. percben négygólosra növelte a hazaiak előnyét, s már nem igazán befolyásolta az eredményt Püspöky második sárga lap után érkező kiállítása sem. Berky a 82. percben ugyan szépített, de a fülekiek így is sima háromgólos győzelmet arattak, s hét ponttal, rosszabb gólkülönbséggel a kassai Slávia TU csapata mögött, a hatpontos iglóiak előtt a második helyen várják a folytatást, míg a losonciak és a rimaszombatiak pont nélkül a táblázat utolsó két helyén állnak.

A negyedik fordulóban a losonciak már augusztus 23-án, pénteken 17.00 órától fogadják a rimaszombatiakat, a fülekiek másnap Poprádra utaznak, mjg a kálnóiak vasárnap 16.30 órától a bártfaiakat látják vendégül.

Az V. liga harmadik fordulójában folytatódott csapataink vesszőfutása. A három csapat közül kettő sima vereséget szenvedett, az újonc ipolynyékiek első hazai bajnokijukon a nem túl acélos, tavaly a kieséstől éppen csak megmenekült feketebalogiakat fogadták, de a mintegy 150 néző dermedten nézte, hogy a vendégek már a 2. percben megszerezték a vezetést, sőt a 36. perceben meg is duplázták az előnyüket. A hazaiaknak még becsületgólra sem futotta, így harmadik V. ligás mérkőzésüket is elveszítették. A ragyolciak az újonc geletnekiekhez (Hliník nad Hronom) látogattak, s bár a hazaiak mát a 8. percben vezetéshez jutottak, a ragyolciak egészen a 80. percig játékban voltak. Az utolsó tíz percben viszont a hazaiak háromszor is bevették Národa kapuját, így a vége 4:0 arányú súlyos vereség lett.

fulek-losonc
Fülek - Losonc mérkőzés kezdete a III. ligában.

Egyedül a felediek nem veszítettek pontot, igaz, nem is szereztek, mivel véglegessé vált, hogy aktuális ellenfelük, a poltáriak visszalépnek a bajnokságtól. A tabellát három forduló után a pontveszteség nélkül álló nagykürtösiek vezetik, az utolsó három helyen viszont a régió három csapata található, a ragyolciak egy árva pontot szereztek eddig, a felediek és az ipolnyékiek egyet sem. Sőt, utóbbiak gólkülönbsége (2:11) is riasztó.

Már a 4. fordulóban persze lehetőség nyílik a javításra, s messze még a vége. Augusztus 25-én vasárnap 16.00 órától a ragyolciak a feledieket fogadják, míg az ipolynyékiek Málnapatakra (Málinec) utaznak.

A VI. liga harmadik fordulójában csak öt mérkőzésre került sor, a megszokotthoz képest viszonylag kevés, alig 200 néző fogadta Tornalján a csábiakat, s ez a 200 néző is csalódottan távozott, hisz első VI. ligás mérkőzésükön a gömöriek kikaptak. Jakab a 30. percben szerezte meg a vezetést a csábiaknak, amelyet ugyan nyolc percen belül Valaszkay kiegyenlített, de az utolsó szó a vendégeké volt, Berec 85. percben szerzett góljára a hazaiak részéről már nem érkezett válasz. Annál elégedettebb lehetett a szomszédos sajószentkirályi, mintegy 120 fős közönség, ugyanis Vavrek István legénysége első hazai VI. ligás bajnokiján 5:1 arányban kiütötte a tiszolciakat. Pedig nem így indult a mérkőzés, hogy sima hazai siker lesz a vége, a vendégek a 16. percben Husanica révén megszerezték a vezetést, s bár Betík öt percen belül kiegyenlített, az első félidő végéig már nem változott az eredmény. A második félidőben aztán beindult a hazai gólhenger, előbb Gyurán vette be az észak-gömöriek kapuját, majd a szentkirályiak egy öngóllal tovább növelték az előnyüket, míg a legvégén ismét Betík Dávid góljai következtek, aki meg sem állt a mesterhármasig, így a hazaiak 5:1 arányban kiütötték a tiszolciakat.

Az ipolybalogiak Alsósztregovára látogattak, de későn ébredtek fel, amikor a hazaiak már 3:0 arányban vezettek. S hiába talált be Klinko ezúttal kétszer is, ez már csak a tisztes vereséghez volt elegendő. Az óváriak az eddig szintén százszázalékos lónyabányaiakat (Lovinobaňa) fogadták, s ugyancsak megizzadtak, de a végén odahaza tartották mindhárom pontot. Sokáig úgy tűnt, a két csapat megelégszik az egy-egy ponttal, de a 80. percben a vendégek vezetéshez jutottak. Rá egy percre Kliment egyenlített, majd az utolsó pillanatokban Balla megszerezte az óváriak győztes gólját is. Így az óváriak az eddig szintén százszázalékos csábiakkal együtt vezetik a tabellát, míg a tornaljaiak egy ponttal, az ipolybalogiak pedig pont nélkül a táblázat végén vesztegelnek.

A 4. forduló mérkőzésire augusztus 25-én vasárnap 16.00 órától kerül sor. Az ipolybalogiak az újonc gácsiakat, a csábiak a bozitapusztaiakat (Buzitka), míg a tornaljaiak a nyustyaiakat fogadják, az óváriak Tiszolcra utaznak, a sajószentkirályiak viszont szabadnaposak lesznek.

Részletes eredmények és táblázatok a futbalnet.sk oldalon találhatóak.