2024. augusztus 12., 18:56

Döntetlennel zárult a nógrádi rangadó

A 2. forduló mérkőzéseivel folytatódtak az alacsonyabb osztályú bajnokságok Közép-Szlovákiában, de sok örömük a régió szurkolóinak nem volt benne. A III. ligában a nógrádi rangadón Kálnón a hazaiak megosztoztak a pontokon a fülekiekkel, a losonciak és a rimaszombatiak viszont újabb vereséget szenvedtek. Az V. ligában is csak a ragyolciaknak jött össze a pontszerzés, az újonc ipolynyékiek és felediek újabb vereséggel folytatták. A VI. ligában az óváriak és a csábiak még százszázalékosak, míg a tornaljaiak döntetlennel, a Vavrek István vezetésével felálló sajószentkirályiak pedig vereséggel indítottak.

feled-rimaszombat-kupamerkozes_102
Galéria
+3 kép a galériában
Fotó: Juhász Dósa János

A III. liga második fordulójára a Szlovák Kupa első fordulója után került sor, s máris sor került az első nógrádi rangadóra. A kálnóiak, akik hét közben nem csábultak el a VI. ligás csábiak otthonában, és simán továbbjutottak a kupában, azt a füleki FTC-t fogadták, akik a poltáriak visszalépése miatt nem játszottak kupameccset, s játék nélkül mente tovább.

Kálnón 600 néző várta a csapatokat, s ahogy az várható volt, rangadóhoz méltóan a csapatok anyait-apait beleadtak, s Libiak játékvezetőnek nem volt könnyű dolga kézben tartani a mérkőzést, s tizenegy sárga lapot is kiosztott, s mivel a vendégek (Lukáč–Telek, Uhlár, Demian (70. Hronček), Carreno, Rubint, Tangiri (81. Blahuta), Ádám (63. Košík), Püspöky, Kvernadze (70. Ibos), Metuk) csatárának, Metuknak kettő is jutott belőle, a 62. percben a kiállítás sorsára jutott.

A fülekiek Kvernadze góljával már a második percben megszenezték a vezetést, de a kiállítás adta emberelőnyt a hazaiak gyorsan kihasználték, s hazaiak idegenlégiósa, Toshor öt percen belül egyenlített. Több gólra viszont nem futotta, így a találkozó 1:1 arányú döntetlennel zárult.

A losonciak (Jenčo–Fabian, Vilhan, Daško, Suja (89. Kovanič), Tannhauser (66. Telek), Kotora (67. Varšo), Hulec (46. Pipíška), Jashari, Berky,  Dedok) a sztropkói (Stropkov) vereség után a héthársiak (Lipany) ellen szerettek volna első hazai mérkőzésükön javítani, de hiába biztatta a nógrádiakat több mint 300 néző, a vendégek játékosa, Vysočan gyorsan elvette a kedvét a hazai szurkolóknak, hisz már a 18. percben vezetést szerzett a vendégeknek.

A hazaiak tizenegyest hibáztak, Vysočan viszont az 55. percben megduplázta a góljai számát, így a mérkőzés hajrájában a csereként beállt Pipíška hiába talált be tizenegyesből a héthársiak kapujába, ez már csak a szépítésre volt elegendő (1:2).

feled-rimaszombat-kupamerkozes_103
Fotó:  Juhász Dósa János

A rimaszombatiak (Gregor–Juhász, Ciprus, Sojka, Ferleťák (61. Petrán)–Jinjolava (61. Csízi), Vuantu, Švehla, Gembický (77. Kurek), Vlasov–Pál (77. Vargic)) szerdán csak nagy-nagy szerencsével jutottak tovább Feleden, míg előtte a bajnoki nyitányon odahaza sima, 3:0 arányú vereséget szenvedtek a szinnaiaktól (Snina), így nem túl sok reménnyel várták a szepesváraljai (Spišské Podhradie) összecsapást. A szepesiek – akik idén a II. ligába feljutott ólublóiak fiókcsapataként működnek – is vereséggel kezdtek, igaz, ők szoros küzdelemben, 2:1 arányban maradtak alul Füleken. A rimaszombatiak csapatában ezúttal csak egy rózsahegyi játékos, Švehla szerepelt (a rózsahegyiek is aznap vívtak bajnokit a trencséniekkel), s Vasiljev edző bizalmat szavazott Gregor Krisztián kapusnak, aki Baritól tavaly nem sok lehetőséget kapott. A hazaiak a 33. percben szereztek vezetést, majd az 55. percben kétgólosra növelték az előnyüket. 11 perccel később Juhász Csaba ugyan szépített, de 12 perccel később a feledi mérkőzés egyik negatív hőse, Petrán (Feleden két sárga után kiállították) ezúttal is a fekete könyvbe írta be a nevét, öngólt vétett, így végleg elúszott a batyiak pontszerzési reménye.

Csapataink közül a fülekieknek három, a kálnóiaknak két pontjuk van, míg a losonciak és a rimaszombatiak pont nélkül várják a folytatást.

A 3. fordulóban a Palóc Napok keretén belül a fülekiek augusztus 18-án, vasárnap 17.00 órától a losonciakat fogadják, míg egy nappal korábban, szombaton a rimaszombatiak a kálnóiakat.

Az V. liga második fordulójában sem termett sok babér a régió csapatainak, a három csapat mindössze egy pontot szerzett. Igaz, már ez is eredmény az első fordulóhoz lépest, amikor pontra sem futotta. A ragyolciak hazai pályán értek el gól nélküli döntetlen eredményt a breznóbányaiak ellen, amely a két csapat tavalyi helyezését tekintve, kifejezetten jó eredménynek számít. Az újonc ipolynyékiek a második mérkőzésüket is idegenben abszolválták, s amíg Nagykürtösön megúszták egy hármassal, Zólyomlipcsében (Slovenská Ľupča) már ennek a dupláját kapták, Skabella szépítő gólja 3:0 után csak némileg enyhíthet a bánatukon (6:1), hisz valószínűleg nem ilyen kezdésről álmodoztak, s már most látni, a VI. ligában nyújtott játék nem lesz elég ahhoz, hogy a csapat az V. ligában is labdába rúgjon.

A nyékieknek nem jött össze a kupameccs sem, a szintén V. ligás, s szintén újonc geletnekiektől (Hliník nad Hronom) kaptak ki odahaza 3:0 arányban. Mint tudósításunkban beszámoltunk róla, a Vízteleki János által vezetett felediek hősies küzdelemben maradtak alul a rimaszombatiakkal szemben a kupában, de a bajokságban ott folytatták, ahol abbahagyták, s a málnapatakiaktól (Málinec) elszenvedett 1:0-ás haza vereség után most Gyetván kaptak ki 1:0 arányban.

De hogy lesz-e módjuk javításra, az erősen kérdéses, ugyanis a poltáriak lennének az ellenfeleik a következő fordulóban, akik az első két fordulóban nem léptek pályára, s valószínűleg nem is fognak. A mérkőzés 16-ára, pénteken 16.00 órára van kitűzve. Az ipolynyékiek augusztus 18-án vasárnap 16.00 órától a feketebalogiakat fogadják, s ha komolyan gondolják az ötödik ligás tagságukat, csakis a győzelem elfogadható számukra, míg a ragyolciak a geletnekiekhez látogatnak.

A VI. ligában a 2. fordulóban bemutatkoztak a Vavrek István által vezetett újonc sajószentkirályiak is, akik Lónyabányán (Lovinobaňa) léptek pályára, nem túl szerencsésen, ugyanis a harmadik percben Tóth öngólt vétett, majd a hazaiak a 8. percben másodszor is betaláltak, s ezzel el is dőlt a mérkőzés (2:0).

A csábiak az idényt Alsósztregován győzelemmel indító másik újonc gácsiakat fogadták, s alaposan megizzadtak, hiszen Berecznek csak az utolsó utáni ráadáspercekben sikerült bevennie a szívósan védekező vendégek kapuját.

Bemutatkoztak az V. ligából kiesett, s az első fordulóban szabadnapos tornaljaiak is, akik Jolsvára utaztak, ahol 200 néző s egy nagyon lelkes hazai csapat fogadta őket, akik mindenképpen javítani szerettek volna a múlt heti hazai fiaskó után, amikor is 4:0 arányban kikaptak a csábiaktól, de a kupában sem zavartak sok vizet a cserpatakiak (Osrblie) ellen, akiktől szintén négyet (1:4) kaptak. Most megúszták, a nagyrőcei járási rangadó gól nélküli döntetlennel zárult. A tavaly bronzérmes óváriak egy hete magabiztosan indították az idényt, s odahaza 4:0 arányban kiütötték a bozitapusztaiakat (Buzitka). Ezúttal Ipolybalogra látogattak, akiknek ez volt az első mérkőzésük az idényben. A vendégek Gibala góljával szerezték meg a vezetést a 26. percben, majd Fehér a 80. percben megduplázta azt. A hazaiaknál a 89. percben Klinko szokásához híven betalált, de ez már csak a tisztes vereséghez volt elegendő (1:2). Az óváriak ezzel a győzelmükkel a csábiakkal és a lónyabányaiakkal együtt vezetik a tabellát.

A harmadik forduló mérkőzéseit augusztus 18-án, vasárnap rendezik 16.00 órától. A tornaljaiak első hazai mérkőzésükön a csábiakat, míg a sajószentkirályiak a tiszolciakat fogadják. De odahaza lépnek pályára az óváriak is, akik az eddig szintén százszázalékos lónyabányaiakat látják vendégül. Az ipolybalogiak Alsósztregovára látogatnak.

Részletes eredmények a futbalnet.sk oldalon találhatók.