2024. augusztus 5., 16:20

Füleken 600, Feleden 300 néző várta a csapatokat

Még a törzsszurkolók is alig-alig ismertek rá a csapatukra a nyári szünet után, hisz nem egy csapatnál a fél csapat kicserélődött. A III. ligában egyedül a fülekiek győztek, a rimaszombatiak súlyos vereséget szenvedtek hazai pályán, ahogy a losonciak is kikaptak. Az V. ligában mindhárom csapat vereséggel indított, a ragyolciak mellett az újonc ipolynyékiek és felediek sem szereztek pontot. Négygólos győzelemmel kezdett viszont a VI. ligában a csábi és az óvári együttes.

régiófoci
Fotó: Gecse Attila

A III. liga első fordulójában egyedül a fülekiek szerezték meg a három pontot, a rimaszombatiak és a losonciak ott folytatták, ahol tavasszal abbahagyták. Hiába az új ukrán edző, Volodimír Vasiljev, hiába cserélődött ki a fél csapat (nem igazán az előnyére), hiába buzdította 300 néző a batyiakat, az eredmény szánalmasra sikeredett, ugyanis a hazai pályán nyitó rimaszombatiak (Kuba - Sojka, Vargic, Ciprus, Lupták (66. Poľa) - Juhász, Vuantu, Kalmár, Pál, Vlasov - Jinjolava) nagyon sima, 3:0 arányú vereséget szenvedtek a szinnaiaktól (Snina).

A vendégek már az első félidőben kettőt vágtak az enerváltan, elképzelés nélkül játszó hazaiaknak, különösen az a nigériai Aremu volt veszélyes, aki tavaly még a batyiak legeredményesebb gólvágója volt. Bár az ezúttal mindössze egy rózsahegyi játékossal (a 18 éves Kuba őrizte a hazaiak kapuját, nem túl eredményesen) felálló rimaszombatiak a második félidőre némileg összekapták magukat, ez csak arra volt elegendő, hogy már csak egy gólt kaptak.

A losonciak (Jenčo - Kovanič (53. Dedok), Vilhan, Fabian (84. Budáč), Tannhauser (84. Telek), Daško, Kotora, Jashari (73. Hulec), Berky, Oláh, Pipíška) a tavalyi bajnok sztropkóiak (Stropkov) otthonában kezdtek, s abban bíztak, hogy az előző két sztropkói meccsükhöz hasonlóan most is győzni tudnak majd. Nos, nem így történt, Tomás Boháčik edző védencei (egyedül itt nem történt a nyáron edzőcsere) az első félidő közepén két gyors gólt kaptak, ami el is döntötte a mérkőzést (2:0).

Több sikerrel jártak Héthárson (Lipany) a szintén új edzővel, Michal Karásekkal felálló kálnóiak, akik 2:2-es döntetlennel kezdték az idényt, s kisebb szerencsével akár a három pontot is begyűjtötték volna. Új edzővel, Ádám Ivánnal, s a besztercebányai Dukla fiókcsapataként teljesen átalakult kerettel (Lukáč–Uhlár, Demián (78. Kóšik), Carreno, Hanes, Petrák, Rubint, Tangiri (70. Ibos), Ádám (62. Kvernadze), Püspöky, Metuk) kezdtek a fülekiek is, akik alaposan megizzadtak a szepesváraljaiak (Spišské Podhradie) ellen.

A közel 600 néző előtt az első félidőben a besztercebányai Adam Hanes szerezte meg a vezetést a fülekieknek, de a második félidő közepén a vendégek kiegyenlítettek. Igaz, örömük csak két percig tartott, Hanes ugyanis másodszor is bevette Oravec kapuját, amire már nem jött válasz, így a füleki csapat, ha nyögvenyelősen is, de begyűjtötte a három pontot.

Érdekesség és sokatmondó, hogy a bajnokság négy újonca egymás ellen játszott, a két második ligából kiesett iglói és alsókubíni alakulat a két negyedik ligából felkerült poprádi és kassai Lokomotívát fogadta, előbbi 3:2, utóbbi 3:0 arányú vereséget szenvedett.

régiófoci
Fotó:  Gecse Attila
Két hét múlva a Palóc Napok keretén belül a szomszédos losonciakat fogadják. De előtte még 11-án, vasárnap a másik nógrádi csapathoz, a kálnóiakhoz látogatnak. A rimaszombatiak a második fordulóban szintén vasárnap Szepesváralján próbálnak szerencsét, még a losonciak már 10-én szombaton 17.00 órától a héthársiakat fogadják.

Az V. liga – ahogy az várható volt –, a poltáriak nélkül kezdődött el, akik a Szlovák Kupától is visszaléptek, így a füleki FTC játék nélkül került a második fordulóba, a tótgyarmatiak már eleve nem is jelentkeztek be, így régiónkból a ragyolciak mellett a két újonc, a felediek és az ipolynyékiek maradtak. Nos, a kezdet nem volt túl biztató, ugyanis mindhárom csapat kikapott, köztük az egyik újonc, a felediek odahaza a málnapatakiak (Málinec) ellen.

Pedig 300 néző várta lelkesen pár éves kihagyás után az V. ligát, de az első félidő hajrájában az óváriak egykori gólvágója, Radoslav Máč elrontotta a hazaiak örömét, akik így a szerdai, rimaszombatiak elleni Szlovák Kupa-meccsen javíthatnak, amelyen szintén nézőcsúcs várható. A másik újonc, az ipolynyékiek Nagykürtösön kezdtek, s a félidő közepére kétgólos hátrányba kerültek. Bár Antal a félidő utolsó pillanataiban szépített, a 450 néző előtt játszó hazaiak a 82. percben Nilaš szabadrúgásból lőtt góljával bebiztosították a győzelmüket. A ragyolciak Selmecbányára látogattak, de erre a mérkőzésre alig ötvenen voltak kíváncsiak. A vendégek egészen a 87. percig tartották a 0:0-ás eredményt, de ekkor jött Urgela, és a hazaiak végül begyűjtötték a három pontot.

A második fordulóban a ragyolciak javíthatnak odahaza, akik augusztus 11-én, vasárnap 16.30 órától a breznóbányaiakat fogadják. Az ipolynyékiek szerencsétlen sorsolásuk folytán ismét idegenbe utaznak, méghozzá a zólyomlipcseiekhez (Slovenská Ľupča), míg a felediek Gyetván próbálnak szerencsét.

A VI. ligában csak öt mérkőzést rendeztek az első fordulóban (a tornaljaiak szabadnaposok voltak, míg a sajószentkirályiak ipolybalogi vendégjátéka elmaradt), az óváriak és a csábiak egyaránt 4:0 arányú győzelemmel kezdtek, előbbiek odahaza verték Kliment 2, Domík és Fehér góljaival a bozitapusztaiakat, míg a csábiak Mudroň, Berecz, Ďorď és Balga góljaival Jolsváról tértek haza három ponttal. Az újonc gácsiak Alsósztregocáról hozták el a három pontot (0:2).

A második fordulóban amár augusztus 10-én a tornaljaiak Jolsvára, a sajószentkirályiak pedig Lónyabányára (Lovinobaňa) utaznak. Másnap a csábiak az újonc gácsiakat, míg az ipolybalogiak az óváriakat fogadják.

Részletes eredmények a futbalnet.sk oldalon.

Augusztus 7-én, szerdán elindul a Szlovák Kupa idei évfolyama is a régióban. Az első fordulóban az óváriak a fehérkútiakat (Príbelce), az ipolynyékiek a geletnekieket (Hliník nad Hronom), a csábiak a kálnóiakat, a bozitapusztaiak a nagykürtösieket, a felediek a rimaszombatiakat, a nyustyaiak pedig a losonciakat fogadják.