Orosz játékos ellen kezd Marozsán Fábián a madridi mestertornán

Az orosz Aslan Karacev ellen kezdi a madridi salakpályás mestertornát a legmagasabban jegyzett magyar férfi teniszező Marozsán Fábián.

Marozsán Fábián
Fotó: nemzetisport.hu

A világranglista 37. helyén jegyzett magyar játékos ellenfele a négy hónap kihagyás után visszatérő, 48. helyen jegyzett orosz Karacev lesz.

Újabb 1000-es tornán került főtáblára Marozsán Fábián, aki ezúttal a madridi mestertorna főtábláján szerepelhet egyetlen magyar játékosként, ugyanis az előző hétvégén Bukarestben tornagyőztes Fucsovics Márton két hellyel maradt le a madridi főtábláról.

Marozsán Fábián a 64 közé kerülésért Aslan Karacev (48.) ellen lép pályára. A 30 éves orosz közel négy hónapos kihagyás után lép pályára, az idén egyetlen meccset játszott, január 1-én, Brisbane-ben. A magyar játékos győzelem esetén az argentin Francisco Cerundolo (22.) ellen folytathatja. Marozsán szerdán lép pályára Madridban.

A világelső Novak Djokovics nem indul Madridban, így a világranglista második helyén álló Jannik Sinner az első kiemelt a madridi 1000-es tornán, de Marozsán Fábián az alsó ágon van, mint ahogy Carlos Alcaraz.

A 96-os mezőnyben Rafael Nadal is szerepel, egy szabadkártyás amerikai ellen kezd, de utána megint Alex de Minaur jöhet, a 22-szeres Grand Slam-győztes spanyol teniszező legutóbb kikapott az ausztráltól Barcelonában.