2019. augusztus 2., 09:51

Újra az ötödosztályban próbál szerencsét az ipolysági Slovan

Augusztus 4-én veszi kezdetét a Szlovák ötödik osztályú labdarúgó-bajnokság keleti csoportjának legújabb idénye. Az ipolysági csapat 17 órakor lép pályára a Komját otthonában.

Ipolysági foci
Galéria
+3 kép a galériában
Fotó: FK Slovan Šahy

Az ipolysági Slovan hat év kihagyás után, a 2017/2018-as szezonban rúghatta a bőrt újra az ötödosztályban. Az ekkor elért negyedik helyükön tavaly tovább javítottak, hiszen a 16 csapatos bajnokságban 30 forduló után a remek harmadik helyen végeztek 18 győztes és 9 vesztes meccsel, valamint három döntetlennel. A dobogó második fokáról csupán rosszabb gólarányuk miatt maradtak le. A bajnokságot egyébként Udvard csapata nyerte meggyőző fölénnyel.

Az ipolyságiaknak lehetőségük lett volna a negyedik osztályban futballozniuk, a szűk keretre és az anyagiak hiányára hivatkozva végül nem éltek ezzel, így vasárnap továbbra is az ötödosztály keleti csoportjának küzdelmeiben vesznek majd részt. Keretükből viszont hiányozni fog – a tavaly télen Párkányból érkező – Tóth Gábor, aki 17 gólt termelt az előző idényben; ő lőtte a 2018/2019-es kiírás utolsó sági gólját, amikor a záró fordulóban, a szépítő találatot szerezte a Naszvad ellen 1:2 arányban elveszített hazai mérkőzésen, amire mintegy 400 néző volt kíváncsi. Tóth Gábor a következő szezonban már az ógyallai egyesületet fogja erősíteni.

Az ipolysági alakulat természetesen korábbi házi gólkirályuk nélkül is megkezdte az alapozást; a heti három edzés mellett néhány barátságos felkészülési mérkőzésen is túl vannak már. Július folyamán nem csupán Nagykürtöst és Hontfüzesgyarmatot, hanem a magyarországi Érsekvadkert együttesét is legyőzték.

Fotó:  Štefan Gregor

További pozitívum, hogy jobb körülmények között abszolválhatják a hazai mérkőzéseiket, hiszen 2019. július utolsó hetében befejeződött az ipolysági városi sportpálya játszóterületének automatizált öntözésére szolgáló berendezés kiépítése. Az új öntözőberendezés összesen 11 908,60 euróba került. A Szlovák Labdarúgó Szövetség a projektet 10 ezer euróval támogatta, a város a fennmaradó 1908,60 eurót tette hozzá a saját költségvetéséből.

Az utóbbi időben felújítottuk a sportpálya melletti mellékhelyiségeket, kicseréltettük a lelátó alatti épületrész nyílászáróit (ajtóit, ablakait), felújíttattuk a sportolók öltözőit, az épület mellékhelyiségeit, valamint az egyéb helyiségeket. Sor került a homlokzati rész, valamint a tető konstrukciós elemeinek megújítására is. Igyekszünk minőségi környezetet és feltételeket biztosítani nemcsak labdarúgóink, hanem valamennyi sportolónk számára

– közölte a város polgármestere, Štefan Gregor, majd hozzátette:

Köszönet illeti kollégáimat, akik annak ellenére, hogy a hivatal munkáját számos bírálat éri, nem veszítik el motivációjukat és munkalendületüket. Büszke vagyok, hogy egy ilyen csapat munkáját irányíthatom.

A focicsapat nevében az edző, Urblík József mondott köszönetet a fejlesztésért. Úgy tűnik, minden adott ahhoz, hogy a sági Slovan egy újabb jó szezont fusson.

A helyiek bíznak is ebben, és persze nem bánnák, ha kedvenceiknek jövőre már a negyedosztály küzdelmei során szoríthatnának...