2024. március 13., 11:21

Újabb két csapat kvalifikálta magát a BL-negyeddöntőbe

Kezd kialakulni a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének mezőnye, a keddi játéknapon a Barcelona mellett az Arsenal is kiharcolta a továbbjutást.

Arsenal
Fotó: TASR

Kezdjü a katalán együttessel. A Barcelona sokáig vezetett az első találkozón, a nápolyiak ekkor viszont még Victor Osimhen góljával kihúzták egy döntetlenre, és életben tartották továbbjutási reményeiket. A visszavágót azonban pocsékul kezdte Francesco Calzona csapat, 17 perc után már kétgólos hátrányban voltak. A Napolinak Rrahmani révén még az első játékrészben sikerült szépíteni, így továbbjutási reményeik tovább éltek.

A fordulást követően nagyobb fordulatszámra kapcsolt a Barcelona, melynek a 83. percben lett meg az eredménye, Robert Lewandowski góljával végleg eldöntötte a továbbjutást.

A másik találkozón az Arsenal hazai pályán fogadta a Porto csapatát. Az Ágyúsoknak mindenképp nyerniük kellett, hisz az odavágón Galeno hosszabbításban szerzett góljával a portugál csapat került előnybe. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, egyik csapatnak sem sikerült kialakítani nagyobb helyzetet.

A 41. percben aztán Martint Odegaard kiválóan találta meg Leandro Trossardot, a belga játékos pedig nem hibázott, és megszerezte a vezetést a londoniaknak.

A fordulás kevés izgalmat tartogatott, a hazaiak mindössze egy érvénytelen gólig jutottak, így következhetett a hosszabbítás. A 2X 15 perc szintén kevés kiemelendő eseményt hozott, mintha a csapatok lélekben már a büntetőpárbajra készültek volna. Mikel Artetaéknak nem voltak túl jó emlékeik a büntetőpárbajokról, tavaly az Európa Ligában a portugál Sportinggal szemben egyszer már alulmaradtak.

Ez a forgatókönyv viszont most nem ismétlődött meg, az Ágyúsok mind az öt játékosa értékesítette a maga büntetőjét, míg a vendégek kétszer is hibáztak. Az Arsenal így 14 év elteltével ismét kvalifikálta magát a BL-negyeddöntőjébe.

A szerdai napon még két mérkőzést játszanak, az Atletico Madrid az Intert fogadja, míg a PSV Eindhoven a Borussia Dortmund otthonában próbálja meg kiharcolni a továbbjutást.