2022. szeptember 2., 19:59

Panaszt nyújtott be a DAC a Slovan elleni rangadó játékvezetői ellen - VIDEÓVAL

Mint arról beszámoltunk szerda este a Slovan otthonában játszott értékes döntetlen a DAC. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, a DAC meg is nyerhette volna a találkozót, Peter Ziemba hibái azonban jelentősen befolyásolták a végeredményt, ami után a sárga-kékek vezetősége hivatalos panaszt nyújtott be.

Panasz
Az egyik ominózus eset, amit a bírók nem akartak látni
Fotó: dac1904.sk

Már nem az első alkalom, hogy a szlovák játékvezetők jelentősen megkárosítják a dunaszerdahelyi futballklubot ítéleteikkel. Szerda este sem volt ez másképp a Slovan – DAC rangadón Peter Ziemba több ízben is a dunaszerdahelyi csapat ellen ítélt jogtalanul, ami után a DAC vezetősége a szezonban már második alkalommal nyújtott be panaszt a játékvezetők ellen. A csallóközi együttes szerint négy komoly hibát is vétett a Peter Ziemba játékvezető és Michal Očenáš videbíró. Korábban a Zsolna elleni mérkőzés után Ivan Kružliak játékvezető és stábja ellen is panaszt nyújtott be a DAC vezetősége.

A panaszban a DAC konkrét eseteket sorol fel, amelyeket a játékvezetők tévesen ítéltek meg:

1. A játékvezető és a VAR hibája: a mérkőzés 33:14 percében a játékvezető és a VAR komoly hibát vétett, amikor is a hazaiak 20-as számú játékosa, Jaba Kankava, brutális szabálytalanságot követett el a 28-as számú futballistánk, Cesar Blackman ellen, és ezért csak sárga lapos figyelmeztetésben részesült.

2. A játékvezető hibája: a mérkőzés 35:44 percében a hazaiak 20-sa, Jaba Kankava ismét veszélyesen szabálytalankodik a 28-as számú labdarúgónk, Cesar Blackmannel szemben. E belépő után második sárga lappal ki kellett volna őt állítani.

3. A játékvezető és a VAR hibája: a mérkőzés 56:11 percében a 45-ös számú játékosunk, Nikola Krstović tör kapura a labdával az ellenfél tizenhatosa felé, ahol a 14-es számú hazai futballista, Myenty Abena szabálytalanul visszahúzza a mezénél fogva. Ezt a szituációt a játékvezető és a VAR sem vette észre. Véleményünk szerint szabálytalanság történt a játékosunkkal szemben, amely után büntetőnek vagy piros lapnak és szabadrúgásnak kellett volna következnie.

4. A játékvezető és a VAR hibája: a mérkőzés 69:59 percében jogtalan büntetőt ítéltek a hazaiak 17-es számú játékosa, Jurij Medveděv javára, aki eljátszotta, hogy szabálytalankodtak vele szemben a büntetőterületen belül. Ha a VAR kontaktust látott a 17-es számú futballistánk, Yhoan Andzouana (aki próbálja elkerülni a párharcot) és a hazai Medveděv között, azt szívesen megtekintenénk mi is. - olvasható a DAC hivatalos panaszában.