2019. június 2., 18:43

49 perc alatt kikapott a Babos, Fucsovics duó

Véget ért a menetelés a Babos Tímea, Fucsovics Márton vegyes páros számára a Roland Garroson, mivel a nyolcaddöntőben két szettben (0-6, 4-6 arányban) kikapott az 5. helyen kiemelt Csang Suaj, John Peers kínai, ausztrál duótól.

Fotó: SportFaktor

Nagyjából két óra pihenés jutott Babos Tímeának, mielőtt – a francia Kristina Mladenoviccsal nehezen elért győzelem után – ismét pályára kellett lépnie a Simonne Mathieu-n, csak most vegyes párosban, Fucsovics Márton oldalán.

Ellenfelük a Csang Suaj, John Peers kínai, ausztrál kettős volt, amelyiket az Australian Openen, első közös mérkőzésükön legyőztek 6:3, 4:6, 10–7-re. Nos, az ötödikként kiemelt duó Párizsban esélyt sem adott az MTK teniszezőinek, bár annál azért Fucsovics és Babos is jobb játékos, minthogy 19 perc alatt 6:0-ra veszítsenek el egy játszmát...

Nagy volt az öröm (...) a második szett elején, amikor Fucsovics adogatójátékát végre sikerült hozni, így a magyar kettős neve mellé is felkerült egy gém. Sőt, ezt követően, Csang szervájánál az első fogadóelőnyüket is értékesítették Fucsovicsék – kár, hogy a vezetés csupán a következő Babos-adogatójátékig tartott.

Ettől függetlenül a második játszma már sokkal szebb képet mutatott – azért Fucsovics utolsó szervagéménél megint brékelt Peers és Csang, szóval élteniszezőink 49 perc alatt 6:0, 6:4-es vereséget szenvedtek.