2024. február 5., 10:34

Hét érmet szerzett a dunaszerdahelyi Sportfanatic úszóklub a jeges vízi úszó-Európa-bajnokságon - KÉPEKKEL

A február 1-4-én Nagyváradon megrendezett jeges vízi úszó-Európa-bajnokságon a legsikeresebb szlovákiai úszóklubnak bizonyult a dunaszerdahelyi Sportfanatic, amely Plavec Péter, Pék Dezső, Makai Zoltán és Rostislav Vítek összetételű csapata összesen 3 arany-, 2 ezüst- és 2 bronzérmet gyűjtött be.  A fergeteges sikerről a Komáromi járásból származó bajnok, Plavec Péter tájékoztatta portálunkat.

Galéria
+1 kép a galériában
A Sportfanatic klub idei EB-n szerepelt úszói
Fotó: Plavec Péter albuma

Pétertől megtudtuk: a jeges vízi viadalon összesen 27 ország 322 úszója, köztünk több volt olimpikon is, 50 és 1000 méter közti hosszúságú távokon versenyzett az érmekért.

„Én Pék Dezsővel és Rostislav Vítekkel többnyire a hosszabb távokat választottam, Makai Zoli pedig a rövidebbeket. Az erős mezőnyben én 1000 méteren bronz-, 500 méteren ezüstérmet szereztem, Dezső 1000 méteren bronzérmet, a csapatunkat ideiglenes tagként nem először erősítő, volt cseh úszóolimpikon, Rostislav Vítek pedig a legtöbb, azaz négy érmet érdemelt ki: 1000 és 500 méteren aranyat, 250 méteren ezüstöt, 100 méteres hátúszásban pedig szintén aranyat. Sajnos, Makai Zoltánnak most nem jött össze az érem, de keményen küzdött“ – mondta el Péter, aki a csapattársaival együtt csütörtökön utazott Nagyváradra, ahonnan vasárnap este tértek vissza.

Kellemesen meglepődtünk a nagyváradi helyszín láttán...
Fotó:  Plavec Péter albuma

Az EB-bajnoksággal kapcsolatban a következő részletekkel is szolgált: „Az évszakhoz képest aránylag enyhe időjárást fogtunk ki, s a két borongós nap után a harmadikon a Nap is kisütött. Végig 3,8-4 Celsius fok körüli vízben szeltük a métereket. Mivel verseny előtt semmi extrát nem vártunk, az odaérkezésünk után kellemesen meglepődtünk az olimpiai szabadtéri medencével és bemelegítő beltéri medencével is rendelkező, nagyon modern sportlétesítmény láttán. Minden tekintetben elégedettek lehettünk a profi szervezéssel is, csak azok a hosszú várakozási időszakok ne lettek volna! Ugyanis volt olyan nap, amikor a reggel kezdődött viadal során először csak délben vagy délután úszhattunk, közben leginkább a majdani eredményünk miatti izgulással telt az idő“.

Célba ért Plavec Péter...

Azt sem titkolta, hogy a hosszú távokon kívül az utolsó napon a 250 méteres rövid távon is indult, de azon nem szerzett érmet: „Annak ellenére, hogy sikerült személyes csúcsot úsznom, e távon a negyedik helyen végezve, lemaradtam a dobogóról. Számomra most ez volt a legkeményebb táv, talán azért is, mert már elég fáradt voltam, és nagyon gyorsnak bizonyultak a vetélytársak“.

Péter az ezüstérmének is nagyon örült

Ennek ellenére, összteljesítményükkel a legsikeresebbnek bizonyultak a szlovákiai úszóklubok közül az EB-n, ahonnan 14 érem került Szlovákiába, s annak felével a dunaszerdahelyi klub büszkélkedhet. E nagyszerű teljesítmény után, amelyhez az olvasóink nevében is gratulálunk, egy rövid pihenő és pár kisebb verseny következik. Közben intenzíven készülnek az észtországi Tallinban március 4-7. között megrendezendő világbajnokságra, ahol a lehető legjobb formájukat szeretnék nyújtani. Hajrá, Sportfanatic, tovább gyarapodjon a Csallóköz jó hírnevét is öregbítő éremgyűjtemény!