2022. október 23., 08:59

Egyesült Államok Nagydíja: Sainz rajtolhat az élről Austinban

Carlos Sainz Jr., a Ferrari spanyol versenyzője volt a leggyorsabb a Forma-1-es Egyesült Államok Nagydíja szombati időmérő edzésén, így a vasárnapi futamon ő rajtolhat majd az élről.

Carlos Sainz Jr.

A 28 éves Sainznak az idén és pályafutása során is ez a harmadik pole pozíciója.

Sainz mögött csapattársa, a motorcsere miatt tízhelyes rajtbüntetéssel sújtott monacói Charles Leclerc zárt másodikként, harmadikként pedig a friss kétszeres világbajnok, a Red Bull-lal versenyző holland Max Verstappen végzett.

Leclerc a büntetés miatt csak a 12. helyről startolhat majd, és mivel Verstappen márkatársa, a mexikói Sergio Pérez öthelyes rajtbüntetést kapott motorelemcserék miatt, így a második sorból az időmérőn ötödikként és hatodikként záró Mercedes brit versenyzői, a hétszeres világbajnok Lewis Hamilton, valamint George Russell indulhatnak.

Az 56 körös Egyesült Államok Nagydíja közép-európai idő szerint 21 órakor kezdődik a texasi Austinban.