2019. május 19., 06:57

Újabb sárga-kék vereség a Fortuna ligában

Egyetlen gól döntött a Fortuna liga utolsó előtti fordulójában Rózsahegyen, amelyet a hazaiak lőttek, így már biztosan harmadikak a bajnokságban és indulnak az Európa-ligában. A DAC sorozatban másodszor kapott ki.

Ruzomberok DAC
Fotó: fcdac.sk

Peter Hyballa ezúttal nem számíthatott a sárga lapos eltiltását töltő Čmelíkre, és Bednár játéka is kérdéses volt, Hukot pedig ugyancsak pihentette a mester. Bevonuláskor a vendégszektorban helyet foglaló 265 sárga-kék drukker mezt váltott: a legfelül helyet foglalók piros, az alattuk állók fehér, az alsó sorokban elhelyezkedők pedig zöld trikót húztak magukra.

A találkozó óvatos passzolgatással indult, az első pillanatokban csak kóstolgatták egymást a csapatok, a 6. percben mégis megszületett a hazaiak vezető találata. Kostadinov sarokkal hozta helyzetbe a kiválóan bemozduló Mustedanagićot, akivel szemben Jedlička is tehetetlennek bizonyult – 1:0.

A folytatás meglehetősen komótos futballt hozott. Kalmárnak ugyan volt két gyenge próbálkozása, de azokat lehet, hogy még az esti összefoglalóba se vágják majd bele a tévések. Nem úgy a másik oldalon Gerec kísérletét, amelyre Jedlička ért le időben. A 26. percben beállt Bilenkyi is helyzetbe került vagy kétszer, de előbb a védelem, majd Macík blokkolta a lövését. A hazaiak hálóőre  Ronan távoli bombájánál is védett. Jedlička sem volt rest, a 34. percben Mustedanagić szögleténél volt szükség a kiváló reflexeire.

Egyik edző sem élt a csere lehetőségével a szünetben. A dunaszerdahelyi csapat pedig a vendégszektorból érkező ütemes buzdítás ellenére sem muzsikált úgy, mint ahogy azt a szurkolók elvárták. Az 55. percben Mustedanagič került lövőhelyzetbe az elmélázó védelmünk kíséretében, de nem találta el a kaput. Vida Kristopher kétszer is a bal szélen próbálkozott, ám előbb elcsúszott, majd alulmaradt az őt feltartóztató védővel szemben. A 64. percben Hercet is pályára küldte Hyballa, viszont ő sem hozott áttörtő változást a játékba. A 71. percben Kružliak fejelhetett volna gólt. Mustedanagić szabadrúgására ő érkezett a legjobb ütemben, de Jedlička is igazolta, miért nyerte meg a héten a hónap játékosa szavazást. Az utolsó negyed órára az edző Taiwót is pályára küldte, akinek az előző meccseken nem sok játéklehetőség jutott, de nem talált be, s így maradt az egy gólos rózsahegyi siker, aminek a himnuszt tiltó Dušan Titel nagyon örült.

Egy forduló van hátra, jövő héten az utolsó fordulóban rendhagyó módon pénteken fogadja a DAC a nagymihályi csapatot.