Tíz éve töretlen a szímői focitáborok népszerűsége
Kantár Szilárd tanár-edző szervezésében hat nemzetközi kapus- és focitábor is megvalósul nyaranta Szímőn, gyönyörű falusi környezetben, közel a Vág-parti strandhoz.
Kantár Szilárd testnevelés-biológia szakos tanár, emellett marketinges, mostanában főleg a sport terén vállalkozik, de az egyetemen is tart pár órát. Fiatalabb korában Érsekújvárban volt kapus és már ekkor elkezdett foglalkozni a gyerekekkel, átadva nekik tudását, tapasztalatait.
– sorolja a szervező.
A tábor bentlakásos és vasárnaptól péntekig tart.
Az edzők elmondják, többen a környékbeliek közül hazautaznak, ami nem igazán jó megoldás, hiszen az egész napos együttlét megsokszorozza az élményt. A táboronkénti 30-40 résztvevő különböző országokból verbuválódik, az idén voltak és vannak gyerekek Angliából, Magyarországról, Csehországból, sőt még Albániából is. Mivel a magyar edzők beszélnek szlovákul és angolul is, így a kommunikációval a legkisebb gond sincs.
A tábori élet reggeli tornával kezdődik, ami a legtöbbször fitnesz edzés, ahol a résztvevők megtanulják sokféleképpen használni a fitnesz eszközöket.
Az edzők nem titkolt célja az, hogy rögzüljön a srácokban a reggeli torna gyakorlata. 10 órától van speciális kapus- és fociedzés, délután 1-2 óra pihenő, a délután az aktív fürdőzésé, ahol szintén a labdajátékoké a főszerep. Aki esetleg nem tud úszni, megtanítják. A délutáni edzés után cserkészjátékokat játszanak, amit kimondottan élveznek a gyerekek. „Ezeket annyira kedvelik, hogy este 9-kor is alig tudják abbahagyni, tán reggelig is kibírnák„ – mondja mosolyogva az edző.
A szervezők ismert látogatókat hívnak meg a táborba, vagy érdekes helyekre látogatnak el.
Volt már a táborban Tóth René, a Felvidéki Vágta győztese, aki meg is lovagoltatta a fiúkat, hintóval is körbejárták a falut, voltak fafaragó táborban, de az igazi csemege az, amikor külföldi edzők érkeznek, főleg a foci országaiból: Angliából, Spanyolországból, Portugáliából, Magyarországról.
Kantár Szilárd a táborról még elmondta: „Tíz éve töretlen a táborok népszerűsége. Sokan több éven keresztül visszajárnak, mint például Nagy Benjamin, aki mára az edzőtársam, és az első táborok valamelyikében kezdte. Talán azért is tudott a tábor máig fennmaradni, mert a résztvevők tartják egymással és sokszor a külföldi edzőkkel is a kapcsolatot. Többeket sikerült kijuttatnunk nemzetközi akadémiákra, vagy külföldi próbajátékra, de büszkélkedhetünk szlovák és magyar válogatott kapussal is.”