2018. április 28., 18:09

Otthon szenvedett vereséget a DAC

A szezonban másodszor is kikapott odahaza a DAC a trencséni AS ellen, miután a vendégek négy perc alatt eldöntötték a mérkőzés sorsát.

Fotó: fcdac.sk

A dunaszerdahelyi csapat nagyon aktívan kezdte az első félidőt, több helyzetet is kidolgoztak, Bayo óriási lehetőséget hagyott ki, majd fokozatosan felerősödtek a táblázat ötödik helyén álló trencséniek is. Macej a 27.percben rosszul szabadított fel, s a vendégek gyors támadást vezettek, amelynek végén óriási védelmi hibát követően a teljesen üresen maradt Paur El Mahdioui beadását könnyedén fejelte a hálóba. (0:1)

A sárga-kékeket láthatóan nagyon megfogta a gól, hiszen előtte még ők uralták a találkozót, s csupán négy percet kellett várni, s újabb fájdalmas pillanatokat éltek át, miután Mance a lesvonalról indulva tört kapura és betalált. (0:2)

A félidőig még sikerült újra lendületet nyerniük a csallóközieknek, Kalmár óriási erővel lőtt szabadrúgását a felső léc hárította, majd a hazai Davis nagy helyzetét a vendégek hálóőre, Šemrinec nem engedte a kapuba. A félidő tehát két gólos vendég előnnyel zárult.

A második játékrész eleje is a dunaszerdahelyiek helyzeteivel indult néhány szögletet követően, de Šemrinec mindent kivédett, s a hatvanadik perctől már a kapura tartó lövések is elmaradtak, a trencséniek akár sárga lapot érő szabálytalanságokkal is megakadályozták a hazaik támadásait. Divković megpróbálkozott tizenegyest kiharcolni ám Hrčka játékvezető szerint nem követtek el ellene szabálytalanságot, s az utolsó percekben Bayo is hiába próbálkozott gólt fejelni, a bíró kapustámadást fújt.

Végül a vendégek szereztek gólt a második játékrészben is, a csereként beállt Hamza Čataković a ráadás harmadik percében beállította a 0:3-as végeredményt. Ezzel a dunaszerdahelyiek nem tudták bebiztosítani Európa Liga szereplésüket, ami a találkozó tétje volt, s este a Nagyszombat a pozsonyi Slovan elleni rangadón végérvényesen dönthet a bajnoki cím sorsáról.

FC DAC 1904 - AS Trenčín 0:3 (0:2)
Fortuna Liga, rájátszás, 7. forduló, 2018.04.28., 14:45
Játékvezetők: Hrčka - Weiss, Ádám, 8886 néző
Gólszerzők: 29. Paur, 33. Mance, 90+ Čataković
Sárga lap: 30. Huk, 77. Divković, ill. 50. Šulek, 58. Ubbink, 60. Paur, 81. Šemrinec, 84. El Mahdioui
DAC: Macej - Záhumenský (46. Herc), Šatka, Huk - Davis, Simon (79. Mervó), Ljubičić, Zsivkovics, Kalmár - Vida (59. Divković), Bayo
Trencsén: Šemrinec - Skovajsa, Kleščík, Šulek, Čögley - El Mahdioui, Paur (Robert van Arnhem), Ubbink, Azango, Mance (Čataković), Chuhwak (71. Beridze)