2024. augusztus 26., 20:15

Megszerezte első pontjait a feledi és ipolynyéki csapat

Továbbra is pont nélkül, az utolsó helyen áll a rimaszombati csapat a III. ligában, ezúttal az eddig szintén pont nélküli losonciak otthonában kaptak ki. Kiütéses verséget szenvedett a füleki FTC Poprádon, s ugyanilyen arányú (5:1) kiütéses győzelmet arattak odahaza a kálnóiak a bártfaiak ellen. Az V. ligában idegenben szerezte meg első pontját a feledi és az ipolynyéki csapat. A VI. ligát továbbra is az óváriak vezetik százszázalékos teljesítménnyel. A héten rendezik meg a Szlovák Kupa második fordulóját, s elkezdődnek a VII. liga küzdelmei a Nagykürtösi és a Nagyrőcei-Rimaszombati járásokban is.

Ipolynyék focicsapat
Fotó: ŠK Vinica - Ipolynyék

A III. liga negyedik fordulójában több rangadóra is sor került. A tavaly még II. ligás iglóiak a tavalyi bajnok sztropkóiakat (Stropkov) fogadták, s bár vezettek, a végén mégis 3:1 arányú vereséget szenvedtek. A tavaly még  szintén egy osztállyal feljebb játszó alsókubíniak a héthársiakat (Lipany) látták vendégül, s egy változatos mérkőzésen végül a hazaiak 3:2 arányban győztek.

Rangadóra gyűlt össze több mint 300 néző Losoncon is, ahol két eddig pont nélkül álló csapat találkozott a szomszédvárosok összecsapásán. A losonciak (Jenčo–Kovanič, Fabian, Vilhan, Suja (90. Kulich), Daško, Jashari (90. Hulec), Tannhauser, Berky (73. Varšo), Dedok (53. Budáč), Oláh) alig négy perc alatt lerendezték a rimaszombatiak (Sokol–Ferleťák (84. Sojka), Petrán, Ciprus, Vlasov–Juhász, Vuantu (60. Kalmár), Vargic, Kurek (90. Czakó), Jinjolava–Gembický (60. Lupták)) elleni találkozót, a 20. percben Dedok szerezte meg számunkra a vezetést, majd négy perccel később Tannhauser is bevette a rózsahegyi Sokol kapuját.

A rimaszombatiakon az sem segített, hogy a losonciak Kovanič kiállítása miatt a 33. perctől emberhátrányban játszottak, a második félidőben kidolgoztak ugyan pár kecsegtető helyzetet, de a remekül védő Jenčo kapuját képtelenek voltak bevenni.

Az utolsó percben ráadásul a létszámfölényüket is elherdálták, Husár spori második sárga lapja után a rimaszombati Luptákot is idő előtt elküldte zuhanyozni.

Két 5:1-es eredmény is született a fordulóban, az egyiknek örültünk, a másiknak jóval kevésbé. A kálnóiak ilyen arányban verték odahaza a bártfaiakat, Breznanik már a második percben beköszönt a vendégeknek, s a hazaiak győzelme egy percig sem forgott veszélyben. Annál kínosabb volt viszont a másik 5:1, a füleki FTC (Lukáč–Telek, Uhlár, Demian, Carreno, Rubint, Tangiri, Ádám, Košík (70. Fajd), Metuk, Kurunci (46. Blahuta)) ugyanis ilyen arányban kapott ki az újonc poprádiak otthonában. A hazaiak már a 11. percben megszerezték a vezetést, s a félidő végén már 3:0 állt az eredményjelző táblán.

A fülekiek ugyan az 58. percben a szünetben csereként beállt Blahuta góljával szépítettek, de miután Telek Kornél a 80. percben utolsó emberként szabálytalankodott, s ezért nemcsak kiállították, hanem a hazaiak a megítélt tizenegyest is értékesítették, ráadásul az utolsó percben ötödször is bevették Lukáč kapuját, így a fülekiek váratlan, igen súlyos zakóval távoztak a Tátra alól.

A táblázatot négy forduló után a 10 pontos kassai Slávia TU vezeti a 9-9 pontos szinnaiak (Snina) és sztropkóiak előtt. A kálnóiak kiütéses győzelmükkel már 8 pontnál járnak, s feljöttek a negyedik helyre, míg a fülekiek kiesése vereségükkel, s eddig szerzett hét pontjukkal visszaestek a 7. helyre. A losonciak első győzelmükkel egy helyet léptek előre, így a 14. helyen állnak, míg az eddig pontot sem szerzett rimaszombatiak 1:10-es gólkülönbséggel az utolsó helyen állnak.

FTC Fülek
Fotó:  FTC Fülek

Az 5. fordulóban a rimaszombatiak már augusztus 31-én szombaton 16.30 órától a poprádiakat fogadják, míg a losonciak Bártfára utaznak. Másnap, szeptember elsején a fülekiek az alsókubíniakat fogadják, míg a kálnóiak a listavezető kassai egyetemisták otthonába látogatnak.

Az V. liga negyedik fordulójában Ragyolcon a megszokottnál jóval több, mintegy 250 néző várta a nógrádi-gömöri rangadót, a hazaiak ugyanis az újonc feledieket fogadtál, s Husaník révén már a 8. percben vezetéshez jutottak. Első őszi győzelmüket mégsem tudták megszerezni, Kókai Krisztián ugyanis a 75. percben egyenlített, így a felediek is megszerezték első pontjukat az V. ligában. Ugyanez sikerült az ipolynyékieknek is, akik három vereség után Málnapatakra (Málinec) látogattak, ahol sokáig úgy tűnt, a csapatok gól nélküli meccsen megosztoznak a pontokon.

De nem így történt, a 81. percben ugyanis Sztojanovits megszerezte a vezetést a vendégeknek, de a hazaiaknak az utolsó pillanatokban tizenegyesből sikerült egyenlíteniük.

Mivel a nagykürtösiek negyedik mérkőzésüket is megnyerték, ezúttal Gyetváról hozták el a három pontot (2:1), így továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezetik a mezőnyt a 9 pontos látkapusztaiak (Látky) és a 7 pontos zólyomlipcseiek (Slovenslá Ľupča) előtt. A felediek és az ipolnyékiek pontszerzésük ellenére továbbra is a táblázat utolsó két helyét foglalják el.

Az 5. fordulóban már augusztus 31-én, szombaton 15.30 órától a felediek a látkapusztaiakat fogadják, míg a ragyolciak Ladomérmindszentre (Ladomerská Vieska) utaznak. Másnap az ipolynyékiek a gyetvaiakat látják vendégül.

A VI. liga negyedik fordulójában többnyire papírforma eredmények születtek, mindössze az eddig pontveszteség nélkül álló csábiak okoztak csalódást, miután odahaza kaptak ki 3:1 arányban a bozitapusztaiaktól (Buzita). A vendégek a rimajánosi polgármester, Roman Uhrin góljával már a 8. percben vezetéshez jutottak, s bár Lukács a második félidő elején kiegyenlített, a vendégek a mérkőzés hajrájában még kétszer bevették Bojtos kapuját (a harmadik gólt ismét Uhrin szerezte), így elvitték a három pontot Csábról. A tornaljaiak viszont ezúttal nem engedték kiénekelni a szájukból a sajtot (egy hete épp a csábiaktól kaptak ki odahaza), s most Martinjuk és Gazda az első félidő hajrájában szerzett góljaival 300 néző előtt 2:0 arányban legyőzték a nyustyaiakat.

Megszerezte első idei győzelmét az eddig pont nélkül álló ipolybalogi alakulat is, amely az újonc gácsiakat fogadta. A hazaiak Gyurász találatával már a 11. percben vezetéshez jutottak, s bár a vendégeknek erre a gólra még volt válaszuk, a hazaiak a második félidőben Klinko, Gyurász és Molnár góljaival a maguk javára döntötték el a mérkőzést (4:1).

Az észak-gömöri Tiszolcra látogattak a listavezető óváriak, ahol a második félidőben Kliment és Dénes góljaival 2:0 arányban a maguk javára fordították a mérkőzést.

A tabellát így továbbra is a százszázalékos óváriak vezetik a 9-9 pontos lónyabányaiak (Lovinobaňa) és a csábiak előtt. A most szabadnapos sajószentkirályiaknak hat pontjuk van, a tornaljaiaknak négy, az ipolybalogiaknak pedig három.

Az 5. fordulóban a csábiak már augusztus 31-én, szombaton Nyustyára látogatnak. Másnap 15.30 órától a sajószentkirályiak a jolsvaiakat fogadják, míg a tornaljaiak Nagyrőcére, az ipolybalogiak Bozitapusztára utaznak. A listavezető óváriak ezúttal szabadnaposak lesznek.

Elkezdődnek a VII. liga küzdelmei a Nagykürtösi (10 csapat) és a Nagyrőcei-Rimszombati bajnokságban (5 csapat) is, utóbbiban a most alakult várgedei csapat Lubényre (Lubeník), míg a két év alatt két osztályt zuhant ajnácskői együttes Nagybalogra látogat.

S ne feledjük, a héten folytatódik a Szlovák Kupa is, a második fordulóban a régió csapatai idegenben lépnek pályára. A losonciak már augusztus 27-én, kedden 17.00 órától összecsapnak az erdőbádonyiakkal (Badín), másnap a fülekiek a VI. ligás vacokiak (Bacúch), a rimaszombatiak a IV. ligás cserpatakiak (Osrblie) otthonába látogatnak, a VI. ligás rozsnyóiak pedig a kassai Lokomotívát fogadják. Nagy várakozás előzi meg a DAC ipolyszalkai vendégjátékát is.