Megnyerte a DAC második felkészülési meccsét

Az ausztriai edzőtábor keretén belül felkészülési találkozót játszottak a dunaszerdahelyiek a FC Blau-Weiss Linz csapatával.

Bayo
Fotó: fcdac.sk

A linzi stadionban a hazaiak gyorsan kapituláltak, hiszen a gőlerős Bayo már az első percben megszerezte a sárga-kékeknek a vezetést. A csallóköziek öröme viszont nem tartott sokáig, az osztrák másodvonalban játszó ellenfél egyetlen kapura tartó lövését a mérkőzésen gólra is váltotta, Blutsch szabadrúgásból talált be a tizenötödik percben.

A csapatok rengeteget cseréltek, s örömteli, hogy a második félidőben éppen a hazai nevelésű Almási döntötte el a mérkőzést harciasságának köszönhetően. A DAC legközelebb kedden mérkőzik, akkor a magyar bajnok Videoton lesz az ellenfél.

FC Blau-Weiss Linz - FC DAC 1904 1:2 (1:1)
Donauparkstadion Linz, Ausztria, 2018. június 23., szombat 18:00 ó, túlnyomóan felhős, +18 °C
Góllövők: 15. Blutsch - 1. Bayo, 73. Almási
Játékvezető: Untergasser - 200 néző
DAC: Macej (46. Jedlička) - Huk (65. Špiriak), Šatka, Kone (56. Šimčák) - Koštrna (69. Tretyakov), Ljubičić, Herc (69. Domonkos), Záhumenský - Vida (56. Aluku) - Pačinda (56. Divković), Bayo (69. Almási). Edző: Marco Rossi.