2018. szeptember 26., 11:24

Ma újabb mérkőzés vár a DAC-ra

A szlovák labdarúgó kupa vagyis a Slovnaft Cup legjobb 32 csapata közé való jutásért a harmadik ligás TJ KOVO Bellus lesz szerda délután a dunaszerdahelyi DAC ellenfele.

DAC_Spartak_2018_09_23
Fotó: fcdac.sk

A Puhói járásban található község csapatával nem először játszanak a sárga-kékek, két éve ugyancsak a kupasorozat 2. fordulójában Szarka Ákos találatával 1:0 arányban győztek a csallóköziek Belluson. Ezúttal a DAC aktuális gólvágóira vár a feladat, hogy betaláljanak a hazaiak hálójába.

A TJ KOVO Bellus, amely a III. liga Nyugati csoportjának nem teljes táblázatán 4-2-0-s mérleggel és 13:1-es gólaránnyal a harmadik helyen áll, immár két akadályt vett sikeresen a kupában. Mindkét alkalommal 2:0-s győzelmet arattak – mindkettőt egy V. ligás ellenfél otthonában. Az 1. fordulóban A Slovan Boronást a másodikban pedig a Manín Podmanint búcsúztatták Dušan Kramlík védencei.

A Slovnaft Cup versenykiírása szerint egészen a negyeddöntőig egy mérkőzésen dől el a továbbjutó kiléte. Döntetlen esetén nincs hosszabbítás, rögtön a tizenegyespárbaj következik.

A mai mérkőzés továbbjutója a III. liga Keleti csoportjában szereplő MFK Varannóval találkozik a 4. fordulóban. Ha a DAC lép tovább, akkor már a következő kedden, október 2-án utazunk Varannóba.

A szerdán 16 órakor kezdődő mérkőzés a csallóközi klub közvetítésének köszönhetően itt nézhető majd: