Pačinda nélkül is nyert a DAC

Az alapszakasz első felének zárófordulójában odahaza küzdött a DAC a pontokért az Aranyosmarót ellen.

dac_aranyosmarot01
Fotó: ma7.sk

A sárga-kékek az egyértelmű esélyesek voltak, hiszen a tabella második helyén álltak, miközben az ellenfél idegenben alig gyűjtött pontot.

Az Aranyosmarót játékoskerete alaposan átalakult a jelenlegi idény előtt. Biztos pontnak számít viszont az edző, az 56. életévét nemrég betöltő Juraj Jarábek, aki már hetedik esztendeje vezeti a csapatot – ebből sorozatban a harmadik szezonját kezdte meg a ViOn az irányítása alatt (2009-13 és 2016-). Két, a csallóközi csapat szurkolói számára is jól ismert futballista is megtalálható ellenfelünk keretében: Jakub Brašeň és Branislav Ľupták a jelenlegi idény kezdetén igazolt a Zsitva partjára.

A szurkolók ismét remek hangulatot termetettek a MOL Arénában, ennek megfelelően a sárga-kékek is nagyon aktívan kezdtek. Az első percekben több remek lehetőséget dolgoztak ki, Mégis a vendégek lőhettek volna gólt a 18.percben, amikor Švec került a DAC védői mögé, de a ziccert Jedlička óriási bravúrral hárította.

A szurkolók ezután az ő nevét kiabálták, s volt rá okuk a következő pillantokban is, amikor továbbra is tartotta a gól nélküli döntetlent. Nem tartott viszont sokáig az aranyosmarótiak támadókedve, hiszen amikor már úgy tűnt a DAC játékosok nem tudnak átjutni a vendégek védelmi falán, akkor Šatka egy remek lövést eresztett el, amelyet Krnáč nem tudott hárítani. 1:0-ra vezetett a DAC.

Ezután mintha túlságosan is megnyugodtak volna a sárga-kékek, kivéve Bayot, akit Hyballa mester nem kímélt a kispadról. Nem volt elégedett a játékával a mester. Helyzetek azért adódtak, de végül nem a DAC, hanem a vendégek találtak be, méghozzá Dávid Richtárech, aki a bal oldalról átjutott a védelmen, s kiegyenlített.1:2

Amikor már mindenki azt hitte, hogy döntetlennel vonulnak a csapatok a félidőre, Herc kapott gyönyörű passzot a védelem mögé egy ellentámadás során és 2:1-re alakította az eredményt.

A második játékrész is hazai fölénnyel indult, de az aranyosmarótiak több veszélyes ellentámadást vezettek, s megvolt az esélyük az egyenlítésre. A több mint hétezer néző azonban végül DAC-találatnak tapsolhatott, mert egy szabadrúgás után Bayo fejelhetett a 72.percben a kapuba. 3:1-re vezetett a DAC, és Hyballa mester is lepacsizott Bayoval.

Az afrikai csatár ezután még két százszázalékos helyzetet hagyott ki, így 3:1 lett a vége. Miután a Slovan a fordulóban csak döntetlenezni tudott, a DAC lemaradása már csak három ponttal a pozsonyiakkal szemben.

FC DAC 1904 - FC VION ARANYOSMARÓT 3:1 (2:1)
Fortuna Liga, 11. forduló, MOL Aréna, 2018.10.06., 18:00
Játékvezetők: Pavlík - Vorel, Ferenc