2024. március 14., 13:08

Kialakult a BL-negyeddöntő mezőnye

A szerdai játéknapon lejátszották a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének utolsó mérkőzéseit, előzőleg az Inter és a Borussia Dortmund tűnt favoritnak a továbbjutásra.

Bajnokok Ligája
Fotó: TASR

Az olasz Inter az odavágón egygólos előnyre tett szert, így annak tudatában utazhattak Madridba, hogy egy döntetlen is elég a továbbjutáshoz. Az olaszok azonban nem parkolták be a buszt a kapujuk elé, a mérkőzés kezdetétől támadó szellemben játszottak. A 33. percben Dimarco révén sikerült megszerezniük a vezetést, így összesítésben már 2:0-ra vezettek.

Nem sokáig örülhettek azonban a kétgólos előnynek, mindössze két perc múlva Griezmann talált be, és visszahozta az Atletico továbbjutási reményeit. A fordulást követően mindkét csapat több nagy lehetőséget alakított ki, gól azonban a 87. percig nem született.

A csereként pályára lépő Depay révén a madridiak megfordították a mérkőzést, így következhetett a hosszabbítás. A 2X 15 perces ráadásban az Inter dominált, gólt azonban nem sikerüt szerezniük. A büntetőpárbajban a hazaiak maradtak higgadtabbak, az Inter játékosai háromszor is hibáztak, így Diego Simeone csapata lesz ott a legjobb nyolc között.

A nap másik összecsapása már nem tartogatott ennyi izgalmat. A Dortmund a PSV Eindhoven otthonában elért döntetlennel jogosan reménykedhetett a továbbjutásban. Ennek megfelelően kezdték a találkozót, Jadon Sancho révén már a harmadik percben előnybe kerültek. A második félidőben ugyan a hollandok voltak veszélyesebbek a kapu előtt, gólt azonban nem sikerült szerezniük.

A 95. percben aztán Marco Reus találatával végleg eldőlt a továbbjutás.

A Bajnokok Ligája sorsolásra pénteken 12:00-tól kerül sor az UEFA nyoni központjában.