2018. augusztus 25., 14:20

DAC-Zsolna 0:0

Két hét elteltével ismét a tabella második és a harmadik helyezettje csapott össze a MOL-arénában.

DAC-Dinamo Minszk
Fotó: Dinamo Minszk hivatalos oldala

Peter Hyballa legénysége gól nélküli döntetlent játszott a MOL Arénában.

A két csapat legutóbbi 5 egymás elleni mérkőzése az élvonalban:
2017.03.11. - DAC-Zsolna 2:2, gólszerzők: Ljubičić, Davis (11m) - Kaša, Škvarka, 5152 néző
2017.08.20. - DAC-Zsolna 4:2, gólszerzők: Pačinda, Ljubičić, Divković - Koštrna (öngól), Mráz, 7139 néző
2017.11.18. - Zsolna-DAC 0:0, 3642 néző
2018.04.14. - DAC-Zsolna 3:1, gólszerzők: Bayo, Ljubičić, Králik (öngól) - Diaz, 7925 néző
2018.04.22. - Zsolna-DAC 2:3, gólszerzők: Mráz, Mihalík - Herc 2, Vida, 2510 néző

Történelem

A Zsolna a DAC legrégebbi szlovák ellenfele az élvonalban. 1985-ben a legfelsőbb bajnokság abszolút újoncaként a Vítkovice ellen kezdték a szezont, majd a prágai Bohemians következett, a harmadikok a sorban pedig épp a zsolnaiak voltak. 1985. szeptember 7-én látták vendégül őket, és Majoros góljának köszönhetően nemcsak az élmezőnyben rúgott első szerdahelyi találatnak örülhettünk, hanem az első győzelemnek is a föderális ligában. Összesítve már 46 alkalommal feszült egymásnak a két csapat, az egymás elleni mutatók a sárga-kékek szemszögéből nézve jelenleg így fest: 15-15-16.

Az elmúlt bajnoki idényben a „šošonok” ellen nézőcsalogató, attraktív meccseket játszottak a szerdahelyiek, ahol az a csapat nyert, amelyik az első gólt rúgta. A DAC 3-1-0-ás összesítéssel zárta ellenük a szezont. A DAC volt az egyetlen csapat a tavalyi bajnokságban, amelyet a Guľa-legénységnek egyszer sem sikerült legyőznie. Ebben a szellemben készültek a sárga-kékek a mai derbire is.