2018. szeptember 24., 14:31

Így látták a DAC győzelmét az edzők

Több fordulatot is hozott a vasárnapi DAC-Nagyszombat rangadó, amelyen a cserepadról beálló Erik Pačinda gólja döntött, s lett végül 3:2 a hazaiaknak.

DAC-Nagyszombat02
Fotó: fcdac.sk

A győztes találatott jegyző szlovák válogatott játékos teljesítményét az elmúlt mérkőzéseken a rajongók is bírálták a közösségi oldalakon, s már több elmélet is kering, hogy vajon mi okozhatja a feszültséget Hyballa mester és közte, ezért aztán nem is volt meglepő, csak a cserepadon kapott helyet.

Az eltiltás miatt Bayo is hiányzott, de Divkovič és Tretyakov kiválóan teljesített, s végül a Herc helyére a 66. percben beálló Pačinda újra fontos gólt tudott lőni.

Hyballa a mérkőzés utáni sajtótájékoztatón elmondta: „Tudtuk, hogy a Nagyszombat nagyon szervezett védőjátékkal érkezik hozzánk. Mi ún. hamis kilencessel léptünk pályára, magas beívelések helyett az oldalról érkező lapos játékkal próbálkoztunk. Nagyon magasan letámadtuk az ellenfelet az elején, ennek köszönhetően már a 7. percben előnybe kerültünk, aztán egy hosszan előreívelt labdajáték után a Nagyszombat kiegyenlített. Nem először kaptunk már ilyen könnyű gólt. A második félidőben nyíltabb lett a játék, Kalmár a tízes helyén játszott, az ellenfél is veszélyesebb volt. Pačindát és Bilenkijt is pályára küldtem. A két gólt szerző Divković és Tretyakov is nagyon keményen edzettek az elmúlt hetekben, hogy esélyt kapjanak, és ma mindketten bizonyítottak. Fiatal csapatunk ma jobb volt, fantasztikus futballt játszottunk.”

A teljes nyilatkozatot a klub honlapjának köszönhetően az alábbi videón nézhetik meg. Ebből kiderül az is, hogyan értékelte a számunkra szerencsétlen vereséget a nagyszombatiak mestere, Radoslav Látal.