2018. augusztus 30., 11:03

Csalódást okozott a III. liga rangadója

Igazi rangadónak ígérkezett a Rimaszombat - Fülek összecsapás a közép-szlovákiai Tipos III. liga szerdai fordulójában. A sokak által várt színvonalas, izgalmas játék azonban elmaradt, s így gól nélküli döntetlen lett a vége.

Galéria
+4 kép a galériában
Fotó: Virsinszky Tamás

A mérkőzést megelőzően a rimaszombatiak a tabella harmadik helyén álltak, a fülekiek pedig az élén, hiszen százszázalékos mérleggel eddig minden meccsüket megnyerték. Vízkeleti János csapata tavasztól rendkívül jó formában játszik, az előző szezon zárómeccsén is győzni tudtak Rimaszombatban.

A meccs talán a jó időnek és a munkaszüneti napnak is köszönhetően sok érdeklődőt vonzott, de nagyszámú szurkoló jött a közeli Fülekről is. A több mint 650 néző jónak mondható Rimaszombatban, ahol az átlag nézőszám általában 200-300 körül van.

Fotó:  Virsinszky Tamás

A közönségnek azonban némileg csalódnia kellett a találkozó színvonalában, a feszült hangulatú, küzdelmes mérkőzésen rengeteg szabálytalanság mellett szinte végig csak mezőnyjáték folyt. Komolyabb helyzeteket nem is tudtak kialakítani a csapatok, a meccs legnagyobb ziccere a fülekiek előtt adódott, ám csak a kapufát találták el.

A második félidőben még inkább a védekezés dominált, úgy tűnt mindkét fél megelégszik a döntetlennel, s nem is változott az állás a mérkőzés végéig. Maradt tehát a gól nélküli döntetlen, amivel Fülek továbbra is őrzi vezető helyét, Rimaszombat pedig visszacsúszott a negyedik helyre.

Rimaszombati VSK - FTC Fülek 0:0

Rimaszombat, 650 néző.Vezette: Faber - Horný, Šimko

Rimaszombat: Tatár - Vasilko, Spasojevič, Sekulič, Kočijaševič, - Václavík (Kuridze 46.), Kalmár, Jankovič, - Kováč (Jass 74.), Fajčík, Lupták.

Fülek: Tojagič–Cvetkovics, Telek, Knieževič (Ibos 35.), Rubint (Kurunci 79.), - Hrnčiar (Genský 71.), Urbancsok, Kneževič (Lazsík 74.)- Kovanics, Strnisa, Kelemen

A rimaszombatiak legközelebb vasárnap a Zólyombrezó (FK Železiarne Podbrezová B) vendégeként lépnek pályára, míg Fülek egy nappal korábban Túrócszentmártonban (MŠK FOMAT Martin) játszik.