2023. március 17., 09:42

Búcsú Európától! Egy megnyert meccset engedett ki a kezéből a Slovan

A bázeli idegenbeli 2-2 után, kedvező helyzetből várhatta a hazai visszavágót a pozsonyi Slovan. Az égszínkékek az Európa Konferencia Liga nyolcaddöntőjében a svájci Bázel együttesét fogadták hazai pályán.

Slovan
Fotó: TASR

Komoly érdeklődés közepette majd 22 ezer néző előtt fogadta a pozsonyi Slovan a svájci Bázel együttesét a Konferencia Liga nyolcaddöntőjének visszavágájón. Az égszínkékek bizakodva várhatták a visszavágót, hiszen a svájciak otthonában egy értékes 2-2-es döntetlen értek el.

A hazai szurkolók öröme pedig 20 perc után még nagyobb volt, mivel a pozsonyi együttes villámrajttal két gyors góllal komoly előnybe került.

A Slovan a tizedik percben Abubakari góljával szerezte meg a vezetést, amit hét perccel később Kucka duplázot meg. Ekkor még a hazai szurkolók fejében meg sem fordult, hogy nem jutnak be legjobb nyolc közé.

A pozsonyiak komoly előnyük ellenére mégis kiengedték a mérkőzést. A svájciak a második játékrész elején Calafiori góljával szépíteni tudtak, így máris visszajöttek a meccsbe. A Slovan egészen a mérkőzés legvégéig tartotta is előnyét,

végül a Bázelnek mégis összejött az egyenlítés, persze ehhez kellett Chovan kapus is, aki jócskán benne volt a svájciak egyenlítő góljában,

miután a ráadás perceiben Amdouni lövését nézte be a pozsonyiak kapusa, ami végül hosszabbítást ért a Bázelnek.

A kétszer tizenötperces hosszabbításban pedig nem tudták döntésre vinni a továbbjutás kérdését a felek, így következhetett a büntetőpárbaj. A pozsonyiak pedig borzalmasan kezdték a büntetőpárbajt, és a csapat egyik legrutinosabb játékosa Kucka, valamint Barseghyan is elhibázta a maga büntetőjét, míg a bázeliek értékesítették büntetőjüket. A bázeliek négy sorozat után sem tudtak hibázni, ami a svájciak továbbjutását jelentette.

A pozsonyiak egy megnyert meccset engedtek ki a kezükből.

A lefújást követően a Slovan játékosai nagyon csalódottak voltak, az európai kupabúcsú után így a bajnokságra koncentrálhatnak, valamint a Szlovák Kupára. A Fortuna Ligában a címvédő Slovan hátránya négy pont a DAC mögött, ami akár tovább is nőhet a hétvégén, hiszen egy hosszabbításos mérkőzés minden bizonnyal kihatással lesz a pozsonyiak hétvégi teljesítményére.