2023. november 30., 13:42

BL-mérkőzések: Több csoportban is elkelt a két továbbjutó hely

Utolsó előtti fordulóihoz érkeztek a Bajnokok Ligája küzdelmei, izgalmas találkozókból, váratlan eredményekből ezúttal sem volt hiány. Tekintsük át a keddi és a szerdai játéknap legfontosabb történéseit.

BL-mérkőzések
A Real Madrid magabiztosan győzte le a Napolit

Kezdjük a keddi játéknappal. A forduló csúcsrangadója egyértelműen a PSG-Newcastle találkozó volt, az eredmény nagyban befolyásolhatta a csoport alakulását. Ennek súlyát a játékosokon kívül a nézők is érzékelték, akik a mérkőzést megelőzően egy kocsmában csaptak össze egymással. A találkozó egyébként eseményekben gazdag, lüktető játékot hozott.

Az angolok az első félidőben Aleksander Isak révén megszerezték a vezetést, az előnyüket egészen a 98. percig sikerült megőrizniük. Szymon Marciniak kétes büntetőt ítélt meg a PSG-nek, amelyet Kylian Mbappe magabiztosan értékesített.

A csoport másik mérkőzésén a Borussia Dortmundnak Milánóban sikerült bebiztosítania továbbjutását, a másik továbbjutó kiléte az utolsó fordulóban fog eldőlni. Az E kvartettben a Lazio a Celtic ellen, az Atletico Madrid a holland Feyenoord ellen biztosította be továbbjutását a tavaszi kieséses szakaszba. A G csoportban a már korábban továbbjutó Manchester City és Liepzig csapott össze egymással. A lipcseiek az első játékrészben kétgólos előnyre tettek szert, az angoloknak azonban sikerült fordítaniuk, így továbbra is vesztett pont nélkül vezetik csoportjukat.

A keddi játéknap másik rangadóját Barcelonában rendezték, Xavi csapata 2:1 arányban legyőzte a Portót, így a négyes élére állt. A Sahtar Donetsk hazai pályán múlta felül a belga Royal Antwerpent, ezzel pontokban beérte a portugálokat. Az utolsó kör dönthet a másik továbbjutóról, ekkor a Porto hazai pályán fogadja az ukránokat.

A forduló talán legizgalmasabb és legszórakoztatóbb találkozóját a Galatasaray és Manchester United szolgáltatta. Az angolok kétszer is kétgólos előnyre tettek szert, a törököknek azonban sikerült egyenlíteniük. A hajrában mindkét csapat megnyerhette volna a mérkőzést, a manchesteriek a kapufát is eltalálták, végül azonban 3:3-as végeredménnyel zárult az összecsapás.

A már biztos továbbjutó Bayern München meglepetésre csupán gól nélküli döntetlent játszott a dán Köbenhavn ellen, így még három csapatnak is maradt esélye a továbbjutásra.

A B négyesben nagy lépést tett a továbbjutás felé a PSV Eindhoven, akik 2:0-ról felállva az utolsó percekben fordítottak a Sevilla otthonában. A másik mérkőzésen gálázott az Arsenal, a londoniak már az első játékrészben ötgólos előnyt alakítottak ki, a 6:0-s végeredményt a 86. percben Jorginho állította be. A C csoportban továbbra is hibátlan a Real Madrid, ezúttal a Napoli együttesét sikerült legyőzniük. A Braganak sikerült egy pontot szereznie az Union Berlin ellen, így minimálisan is, de életben tartotta továbbjutási esélyeit. A D négyesben csupán formalitás az utolsó két forduló, a Real Sociedad és az Inter már korábban bebiztosították helyüket a legjobb 16 között. Kérdés már csupán az, ki szerzi meg a harmadik pozíciót, és így indulhat az Európa Liga kieséses szakaszában. Erre a Salzburgnak van nagyobb esélye, az osztrákok három ponttal többet szereztek a Benficánál, az utolsó fordulóban pedig épp a lisszaboniakat fogadják hazai környezetben. A BL-csoportkör utolsó összecsapásait december 12-én és 13-án rendezik.