2024. május 30., 09:39

Az Olympiakosz nyerte a Konferencia Ligát

Egy 116. percben szerzett góllal nyerte meg az Olympiakosz Pireusz az idei Konferencia Liga sorozatot.

EKL

A finálét végül mégiscsak az athéni Agia Sophia Stadionban rendezték, melynek 32 500 fős stadionjában már a mérkőzés előtt rendkívüli hangulat uralkodott. Dinamikusan kezdte a találkozót az Olympiakosz, Daniel Podence lőtt kapura a tizenhatos sarkáról, kísérletét azonban a Fiorentina 34 éve hálóőre, Pietro Terraciano szépen védte.

Ezt követően elsősorban mezőnyben folyt a játék, a következő helyzetre a 21. percig várni kellett, mikor egy védelmi hibát követően a Fiorentina játékosa, Giacomo Bonaventura 12 méterről a kapu közepébe lőtt, melyet a görögök kapusa, Konstantinos Tzolakis könnyedén hárított.

Az első játékrész hátralévő része lassan csordogált, komolyabb  helyzetet egyik csapatnak sem sikerült kialakítania, így a gárdák gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre.

A fordulást követően is maradt a fegyelmezett, taktikai futball, egyik csapat sem vállalt felesleges kockázatot. A folyamatos játékot sérülések és az ezzel járó ápolások tördelték, így nem tudott magasabb iramú összecsapás kialakulni.

A 65. percben a firenzeiek egy szöglet után veszélyeztettek, Nikola Milenkovic fejese azonban elkerülte a görögök kapuját. A 69. percben közel volt a vezetés megszerzéséhez a Fiorentina, Christian Kouame azonban jó helyzetben eltörte a labdát, a görögök kapusa pedig védte a lövést. A 80. percben aztán a görögök is veszélyeztettek, egy beadásra Vicente Iborra érkezett nagyszerűen, csúsztatott fejese centikkel kerülte el a jobb kapufát. A hajrában már inkább a védekezésre koncetráltak a csapatok, helyzetet egyiküknek sem sikerült kialakítaniuk, így következhetett a 2x 15 perces hosszabbítás.

A ráadás hatodik percében a csereként beállt Stevan Jovetic próbálkozott 17 méterről, lövését azonban Terraciano bravúrral védte. A 110. percben a violák is veszélyeztettek, Jonathan Ikoné lövése azonban nem lepte meg Tzolakis kapust.

Végül a 116. percben tört meg a jég, egy jobb oldalról érkező beadásra a mérkőzésen addig halovány Ayoub El Kaabi érkezett, és a védőjét megelőzve öt méterről a kapu fejelt. A marokkói játékos ezzel az idei Konferencia Liga sorozatban már a 11. gólját szerezte.

A folytatásban ugyan még próbálkozott a Fiorentina, gólt azonban nem sikerült szerezniük, így az Olympiakosz nyerte az athéni döntőt.