2018. december 1., 12:49

Bosszantó döntetlen Zsolnán

Az utolsó előtti őszi forduló rangadóján a tabella második és harmadik helyezettje csap össze. A Zsolna-DAC mérkőzés szombaton 15:30 órakor kezdődik.

Kalmár nélkül vár újabb rangadó a DAC-ra!
Fotó: fcdac.sk

Két fordulóval a szezon őszi felének zárása előtt rendkívül kiegyenlített a Fortuna Liga táblázata.

Ez a második és harmadik helyre is igaz, hiszen az ezüstérmes pozícióban álló DAC előnye mindössze egy pont a harmadik Zsolna előtt. Ez a tény is növeli a két gárda mai összecsapásának jelentőségét, amely nagyban befolyásolja, hogy melyik együttes várhatja a második helyről a téli szünetet.

A hétszeres bajnok Zsolna 2017 nyarán ünnepelte az utolsó trófeáját. Jaroslav Kentoš (az U21-es válogatotthoz távozó Adrián Guľát váltotta) személyében egy új vezetőedzővel, ám ugyanakkor a Hancko, Mráz (a tavalyi szezon gólkirálya) páros nélkül vágtak neki az idénynek.

Eltartott egy kis ideig, amíg a csapat és az új vezetőedző összeszoktak, hiszen az első hét bajnoki fordulóban három vereséget is elszenvedtek (Rózsahegyen, odahaza a Trencsén és a Slovan ellen). Azóta viszont őrzik veretlenségüket, amely immár kilenc mérkőzés óta tart! Az idényben még veretlen Slovan után pont a zsolnai a második leghosszabb pozitív sorozat ebben az évadban.

Ami a DAC-ot illeti, a Trencsén elleni gól nélküli döntetlent követően is igaz a tény, hogy a jelenlegi a klub történelmének legjobb szezonja az élvonalban. Ezt a zsolnai műfüvön lehet még sikeresebbé tenni, ahol legutóbb egy emlékezetes, 3:2-es győzelmet arattak a sárga-kékek. Összeségében, az elmúlt két évben a szerdahelyiek sikeresek voltak a sárga-zöldek ellen. A 2016 októberi, a szenci száműzetésben elszenvedett 0:6-os kiütés óta hat alkalommal találkozott a két csapat, és három döntetlen mellett háromszor is a DAC örülhetett.

„A Zsolna a bajnokság egyik nagy esélyese. Kiváló csapatuk van, remek középpályásokkal rendelkeznek. A játék szempontjából kiemelkedő a tudásuk, amit a jelenlegi szezon első egymás elleni meccsén is bizonyítottak Dunaszerdahelyen. Az augusztusi az egész idény egyik legjobb találkozója volt. A Trencsén utáni döntetlen az eredmény szempontjából kissé csalódást okozott, ám a mutatott játék és a teljesítmény rendben volt. Egy következő nehéz összecsapás vár ránk, amelynek a győztese a Slovan legnagyobb kihívójává lép elő. Két fiatal, tehetséges gárda érdekes és jó mérkőzésére számítok. Bízom benne, hogy sok DAC-szurkoló utazik velünk Zsolnára, akiknek örömet okozunk a mutatott játékunkkal és az eredménnyel,” - nyilatkozta a klub honlapjának Peter Hyballa vezetőedző. A csapat ma délután hazai környezetben gyakorolt, majd ezt követően elutazott a meccs előtti összetartásra.

A Fortuna Liga 17. fordulójának műsora:

Szombat, 2018. december 1., 13:45 ó: Trenčín-Slovan, 14:00 ó: Podbrezová-Sereď, Michalovce-Zlaté Moravce, Nitra-Senica, 15:30 ó: Žilina-DAC (játékvezetők: Pavlík - Pozor, Jekkel)

Vasárnap, 2018. december 2., 14:00 ó: Ružomberok-Trnava

MŠK ZSOLNA - FC DAC 1904 2:2 (1:1)
Fortuna Liga, 17. forduló, MŠK Zsolna stadion, 2018.12.01., 15:30

Játékvezetők: Pavlík - Pozor, Jekkel