2023. május 1., 19:32

Adrian Guľa: Keményen fogunk dolgozni azért, hogy otthon legyőzzük a Slovant

A dunaszerdahelyi sárga-kékeknek nem sikerült jól a zólyombrézói kirándulás, miután a vasgyáriak otthonában vereséget szenvedett a DAC. A csallóközi együttes ezzel hosszú idő után a tabella második helyére szorult a nagy rivális és címvédő, Slovan mögé.

Adrian Guľa
Fotó: dac1904.sk

Kétgólos vereséget szenvedett a Zólyombrézó otthonában a DAC, ezzel a csallóközi együttes nem tudta visszaszerezni vezető helyét a Slovantól. A sárga-kékek a mérkőzés elején hiába kerültek több ígéretes helyzetbe, ezekkel nem tudtak élni.

A lefújást követően a DAC vezetőedzője Adrian Guľa is értékelte a találkozót.

Érdekes mérkőzés volt. Az első félidőben Krstović kihagyott helyzete után sem inogtunk meg, a félidő hajrájában bekapott gól viszont hatással volt a pszichikánkra. A második félidőben volt két nagy helyzetünk is. Az egyik rögtön Kalmár beállását követően, majd Kružliak előtt adódott lehetőség. Az ilyen találkozókon azonban hatékonyabban kell játszani, ha sikeresek akarunk lenni.

- kezdte értélését a DAC mestere Adrian Guľa.

A dunaszerdahelyiek 47 esztendős vezetőedzője továbbá kiemelte, megérdemelt a Zólyombrézó győzelme,

mivel csapatszinten is jobbak voltak és a játék több elemében a DAC fölé kerekedtek.

Guľa ennek ellenére is köszönetet mondott a szurkolóknak és elmondta keményen fognak dolgozni, hogy legyőzzék vasárnap a Slovant.

A Zólyombrézó nagyon jól hozta a saját stílusát, 2:0 után pedig kissé fejvesztve játszottunk, és nem tudtunk visszakapaszkodni a mérkőzésbe. Nemcsak csapatszinten, hanem a strukturális elemek betartásának tekintetében sem, ezért nem sikerült a fordítás. Megérdemelt a hazai győzelem. Köszönöm a szurkolóinknak, hogy a meccs után is mellettünk állnak. Ők is tudják, mekkora a tét. Szükségünk van egy napra, hogy kiszellőztessük a fejeket, és keményen fogunk dolgozni azért, hogy otthon legyőzzük a Slovant.

- zárta értékelőjét a sárga-kékek mestere.

A Zólyombrézó 48 esztendős cseh vezetőedzője Roman Skuhravý elismerte, hogy az első félidőben a DAC volt a jobb csapat, ennek ellenére az első játékrész végén sikerült megszerezniük a vezetést. A cseh mester kiemelte,

brutális munkát fektetett csapata a második félidei játékába, ami meghozta a győzelmet.

A zólyombrézóiak vezetőedzője a végén elmondta, szurkol a DAC-nak a vasárnapi Slovan elleni rangadón, mivel az a mérkőzés a futball ünnepe lesz, és az a foci, amelyet a DAC játszik, közelebb áll hozzá.

Mi más helyzetben vagyunk, mint a DAC, ennél fogva még jobban értékelem a mai győzelmünket. Az első félidőben nem mi voltunk a jobb csapat. A kapusunk kulcshelyzetekben mentett meg minket a góltól. Pontrúgás után szereztük meg a vezetést, a második félidőben pedig úgy játszottunk, ahogy ezt a fiatal csapatot még nem láttam játszani. Brutális munkát fektettünk a játékba, és sikerült lerombolnunk azt, ami jól működött ellenfelünknek az első félidőben. Krstovićot is sikerült feltartóztatnunk. A mai igazi csapatmunka volt, nem estünk pánikba. Nem szabad azonban túlértékelnünk ezt a győzelmet. Ha olyan csapatok ellen akarunk eredményesek lenni, mint a Slovan és a DAC, akkor ilyen mércével kell játszanunk. Szurkolok a DAC-nak, mert az a futball, amelyet ők játszana, hozzám közelebb áll, és mint sportszerető ember drukkolok annak, hogy jól vegyék a jövő heti akadályt, mert az a meccs a futball ünnepe lesz.

- értékelte a mérkőzést a Zólyombrézó vezetőedzője Roman Skuhravý.