2019. szeptember 5., 06:27

A sárga-kékek legyőzték az MTK-t - VIDEÓ

A válogatott mérkőzések miatt szünetel a Fortuna liga is, éppen ezért egy előkészületi mérkőzésen készült a Hyballa-legénység.

DAC-MTK
Fotó: fcdac.sk

Az ellenfél a magyar NBII ötödik helyezettje, az MTK volt, amely 23-szoros magyar bajnok csapat, csak éppen napjainkban nem éli legsikeresebb időszakát.

A Slovan elleni sikert követően a dunaszerdahelyi akadémián játszott találkozóra is kíváncsiak voltak a nézők, s egészen a 33.percig kellett várniuk az első találatra, amikor Fábry ugratta ki Šimčákot, ő pedig a hosszú sarokba célzott.

Az egygólos sárga-kék előnyt követően a második játékrészben Zuigéber egyenlített, de Fábry szabadrúgásból ismét betalált, s ismét bizonyította, jó döntés volt szerződtetni. Divković már két gólra növelte a dunaszerdahelyi vezetést, de Vass a végén szépített, s így 3-2 lett a végeredmény.

Jövő kedden még egy edzőmérkőzés vár a DAC-ra, akkor a szlovák U21-es válogatott ellen, de ezt a találkozót 17:20-tól már a MOL Arénában rendezik.

FC DAC 1904 - MTK Budapest 3:2 (1:0)
MOL Akadémia, 1-es számú füves pálya, Dunaszerdahely, 2019. szeptember 4., szerda, 18:00 ó, napos idő, +24°C
Góllövők: 33. Šimčák, 66. Fábry, 74. Divković - 59. Zuigéber, 87. Vass
Játékvezetők: Chromý - Pozor, Štofik, 500 néző
DAC: Száraz - Blackman (60. Koštrna), Kružliak (65. Dolinský), Beskorovainyi, Šimčák - M. Vida (60. Ramirez), Fábry (80. Bögi) - Čmelík, Divković, Sharani (46. K. Vida) - Taiwo. Edző: Peter Hyballa.
MTK: Somodi - Katona, Fülöp, Cseke, Szerencsi - Palincsár, Mezei - Babinszky, Zuigéber, Szatmári - Simon. Cserék: Varga - Deutsch, Vass, Kata. Edző: Michael Boris.