2021. február 17., 19:45

A cseh Olomouc otthonában szakadt meg a DAC nyolcmeccses győzelmi sorozata

A cseh-szlovák közös rendezésű női kézilabda bajnokság (MOL Liga) hétközi fordulójában újabb bajnoki várt a HC DAC csapatára. A dunaszerdahelyi sárga-kékek idegenben az Olomouc otthonában játszottak rangadót.

Fotó: hcdac.sk/Lelkes Ernő

Folytatódott a sűrű meccsprogram a női kézilabda bajnokságban, a dunaszerdahelyi lányok ezúttal is cseh csapat ellen mérkőztek.

A sárga-kékek idegenben a tabellaszomszédjuk, az ötödik helyen álló cseh Olomouc otthonában léptek pályára.

A mérkőzés elejét mindkét csapat lendületesen kezdte, az első tíz percben mindkét csapat gólerősen játszott. A sárga-kékek 8-6-os vesztes állásnál két hétméterest is értékesítettek Bízik Réka révén és kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették.

Az első félidőben nagyon kiélezett csata folyt a pályán, a 16. percben az Olomouc ismét átvette a vezetést, amit két perccel később dunaszerdahelyi lányok ismét egalizáltak.

A folytatásban is nagyon szorosan alakult az eredmény, a 21. percben a csehek kétgólos vezetésre tettek szert, miután 13-11-re vezettek, azonban egy perccel később innen is sikerült fordítani a sárga-kékeknek, miután zsinórban öt gólt is dobtak a dunaszerdahelyiek.

A sárga-kékek jól hajráztak az első félidőben, és háromgólos vezetésre tettek szert a cseh ellenféllel szemben. Másfél perccel az első játékrész vége előtt hosszú gólcsendet törtek meg a hazaiak, és felzárkóztak két gólra.

A csehek jól kezdték a második félidőt, ugyanis az Olomouc szerezte a második félidő első gólját, amivel háromgólos hátrány sikerült ledolgozniuk, sőt a 34. percben már a vezetést is átvették a hazaiak 18-17-re.

A rendkívül fordulatos mérkőzésen a 37. percben a sárga-kékek ismét átvették a vezetést, de nem tudták sokáig tartani előnyüket, a hazaiak ismét egyenlítettek, majd fordítottak 20-19-re.

A mérkőzés hátralévő részében is folytatódott a rendkívüli szoros csata, hol egyik, hol másik gárda vezetett, negyedórával a vége előtt 22-22 állt az eredményjelzőn. A hajrához közeledve az Olomouc sorozatban öt gólt is szerzett, ezzel megléptek a sárga-kékektől, mivel a vendégek több percig nem tudtak a csehek hálójába találni, ami döntőnek bizonyult.

Az utolsó tíz percben a DAC ötgólos hátránya már soknak bizonyult, amit nem is tudtak ledolgozni Debre Viktor tanítványai.

A végén a cseh Olomouc három góllal bizonyult jobbnak a dunaszerdahelyi együttesnél, ez pedig azt jelentette, az Olomouc otthonában szakadt meg a DAC nyolcmeccses győzelmi sorozata. Győzelmével az Olomouc megelőzte a tabellán a csallóközi együttest, és feljöttek a negyedik helyre.