2018. október 22., 18:15

Új futónemzedék tűnt fel a Zelenyák tizenhármason

A Dudich Ferenc Polgári Társulás október 20-án szervezte meg a Zelenyák tizenhármas nemzetközi futóverseny 23. évfolyamát, melynek keretében a tágabb régió sportolói 4 és 13 kilométeres távon bizonyíthattak. A felnőtt nők és férfiak négy, a diákok hat korcsoportba sorolva, a Lekér–Kisölved–Zalaba vonalon mérettettek meg.

Zelenyák tizenhármas
Galéria
+4 kép a galériában
Fotó: Juhász Dezső

Bár a reggeli ködös időjárás egy kicsit megijesztette a szervezőket, a rajtra nyoma sem maradt a vízgőznek, így a sportolók gondtalanul vághattak neki a kilométereknek. A férfiaknál a 4000 méteres távot a leggyorsabban a verebélyi Šebeňa Michal teljesítette, megdöntve a pályacsúcsot. A második helyen Mihalek Patrik, a harmadikon pedig a Magyarországról érkező Farkas István ért célba.

A nők mezőnyében rendkívül sikeresen szerepeltek a tizenévesek. A mindössze 14 esztendős lévai Mácsaiová Jana után Klučka Vivien futott be a második helyen, a dobogó harmadik fokára pedig a csupán 11. életévében járó Laktišová Simona állhatott fel.

A 13 kilométeren indulók idén sem döntötték meg a szakolcai Ján Križák 41:06-os pályacsúcsát. A 2018-as megmérettetés abszolút győztese a 45:44-es időt futó ipolyrónai Gábor Pavol lett, utána két selmecbányai sportoló ért célba.

„A tavalyi évhez hasonlóan 94 futó indult a felnőtt kategóriákban 4 és 13 kilométeren, valamint 30 gyermek is rajthoz állt. A fiatalok fantasztikus eredményeket értek el, mind a helyezéseket, mind az időeredményeket tekintve. Alig néhány perccel maradtak csak el a pályarekordtól” – számolt be a verseny részleteiről a Dudich Ferenc Polgári Társulás elnöke, Juhász Gábor.

A futóverseny évről évre minden korosztályt megmozgat; a felnőttek mellett örömmel kocognak az óvodások is. A verseny legidősebb résztvevője ebben az esztendőben a 73 éves tatabányai Sipos László volt.

A szervezők gulyással és zöldséges-sajtos rizottóval várták a célba érkező sportolókat, akik a lekéri kultúrházban tartott megvendégelés után elégedetten vehették át az értékes díjakat Nyitra megye alelnökétől, Csenger Tibortól.

„Érkeztek futók többek között Budapestről, Pozsonyból, Győrből, Besztercebányáról és Nyitráról is. A jövő évi versenyünkbe, amelyet 2019. október 19-én szervezünk meg – a tornatanárokkal együttműködve – még inkább szeretnénk bevonni régiónk alapiskolás gyermekeit” – nyilatkozta terveikről Juhász Gábor.