2024. április 25., 09:44

Tizenegy szettlabdát hárítva, két játszmában jutott tovább Madridban Marozsán Fábián

Fantasztikus mérkőzésen 7:6, 7:6-ra győzött Marozsán Fábián az orosz Aszlan Karacev ellen a madridi ATP 1000-es torna első fordulójában. A 24 éves magyar játékos az első játszmában 11 játszmalabdát hárított a korábbi világranglista 14. teniszező ellen, aki tavaly elődöntős volt a spanyol fővárosban.

Marozsán
Marozsán győzelemmel kezdett Madridban
Fotó: tennis.com

„Nagyon boldogok vagyunk, őrület, hogy tizenegy szettlabdáról meg tudta nyerni az első szettet. Hitt magában, végig láttam, hogy rajta van a labdákon, mindent megtesz, és le akarja magát küzdeni, hogy a szettben maradjon.

A második játszmában hiába jött vissza Karacev a meccsbe a szett legvégén, és mentette rövidítésre, Fábi végig dominált a tie-breakben, ami szintén megmutatta óriási versenyzői kvalitásait. Egyébként nem volt jó mérkőzés, de ahogyan megnyerte, az egészen elképesztő”

– mondta Marozsán Fábián edzője, Balázs György a mérkőzés után.

Hozzátette: Madridban játszani egészen más érzés, mint amivel eddig Fábián bárhol találkozott, mivel magaslaton van a pálya, hatszáz méteren, így sokkal jobban szállnak a labdák, mint egyébként.

Fábi és Karacev is elsősorban a támadásokra alapozza a játékát, és az itteni körülmények ilyen szempontból kedvezőek is, de nehéz kontrollálni a ritörnöket, a labdameneteket, sokkal több is volt a ki nem kényszerített hiba a mérkőzésen, mint amennyi lenni szokott.

Magától is igyekezett, de én is arra bíztattam a meccs alatt a bokszból, hogy mozogjon a pályán, hol elől, hol hátul fogadja a ritörnöket. Az első játszma vége felé már felvette a ritmust, a második szettben pedig az olló is elkezdett nyílni a javára, ahogy egyre jobban játékba lendült” – magyarázta a tréner.

Arra is kitért, nagyon örül, hogy végre van meccsélménye, tapasztalata a tanítványának ilyen körülmények között is.

„Nem hasonlítható Fábián helyzete a többi játékoséhoz, hiszen nekik akár tizenöt, húsz meccsnyi tapasztalatuk is lehet itt Madridban. Legalább egy már neki is van, és szerencsére rendkívül pozitív. A második fordulóban már úgy állhat oda Francisco Cerundolo ellen, hogy van benne egy mérkőzés itt a helyszínen, az argentinnak idén az első meccse lesz, és hiába edz itt bárki, az éles találkozók mégis egészen másmilyenek, mint egy tréning” – tette hozzá Balázs György.

Következő riválisa egyébként dél-amerikai teniszezőként salakspecialista, ám az is önbizalmat adhat Marozsán Fábiánnak a Karacev elleni siker mellett, hogy Cerundolót az Australian Openen, kemény pályán egyszer már legyőzte.

Nem fáj semmije, teljesen jól érzi magát, ráadásul a barcelonai búcsúja óta egy hét eltelt, amit úgy használtunk ki, mintha edzőtáborozna.

Itt volt velünk erőnléti edzője, Varga Antal, rengeteget kondizott, teniszezett is minden nap, nem volt pihenő, megállás. Kicsit tartottam is tőle, hogy fáradt lesz Fábián, de szerencsére a mai mérkőzés sem emiatt volt kissé talán nehézkes. Bízhatunk benne, hogy a következő hetekben az elvégzett munka eredménye kijön, akár már most vagy Rómában, de a későbbi salaktornákon is” – fogalmazott.

Marozsán Fábián a 21. kiemelt argentin Francisco Cerundolo ellen pénteken lép majd pályára.