2018. augusztus 28., 09:14

Murray, Wawrinka győztek, Halep viszont meglepetésre kiesett

A tavalyi wimbledoni torna óta első Grand Slamén induló Andy Murray, valamint a szabadkártyával főtáblás Stan Wawrinka is győzött az amerikai nyílt teniszbajnokság első fordulójában, hétfőn. A nők versenye bombameglepetéssel rajtolt: a női világelső Simona Halep rögtön az első mérkőzésen kiesett.

Simona Halep
Férfiak

A címvédő Rafael Nadal könnyedén vette az első fordulót az amerikai nyílt teniszbajnokság hétfői napján. A spanyol sztárnak csak másfél szettet kellett játszania, mivel 36 éves honfitársa, az utolsó Grand Slam-tornáján szereplő David Ferrer a második felvonásban vádlisérülés miatt feladta a meccset.

A két korábbi New York-i bajnok közül a 33 éves svájci Wawrinkának jutott nehezebb ellenfél a nyolcadik helyen kiemelt bolgár Grigor Dimitrov személyében, ám a háromszoros GS-tornagyőztes kiválóság két és fél órás csatában, három szettben búcsúztatta el világbajnok riválisát.

A világranglistán jelenleg 101. svájci játékos két térdműtéten is átesett azóta, hogy utoljára pályára lépett az Arthur Ashe Stadionban: a 2016-os döntőben aratott győzelme volt ezidáig az utolsó mérkőzése az év negyedik Grand Slam-versenyén. Érdekesség, hogy a két teniszező idén Wimbledonban is az első fordulóban találkozott, s akkor is Wawrinka győzött. Dimitrov öt év után először esett ki két egymást követő Grand Slamen is az első fordulóban.

A védett ranglistával főtáblás, az ATP-rangsorban mindössze 382. Murray az első körben az ugyancsak sérülés után visszatérő ausztrál James Duckworth-szel találkozott, s négy játszmában nyert. A brit játékos idegesen kezdett, az első játszmában sokat hibázva került hátrányba, ezt követően azonban nagy csatában, közel három és fél órás összecsapáson fordított és továbbjutott.

Nők: a női világelső Simona Halep rögtön az első mérkőzésen kiesett.

Az idei Roland Garros román bajnoka nem kapott könnyű ellenfelet a New York-i verseny nyitókörében, ugyanis a tavaly negyeddöntős, 33 éves észt Kaia Kanepivel csapott össze.

A találkozón az világranglistán 44. Kanepi végig sokkal agresszívebben teniszezett, s mivel nem rontott sokat, ellenfelét ötször brékelve magabiztosan győzött. Halep tavaly is az első fordulóban búcsúzott a US Opentől.

A hatszoros bajnok Serena Williams ellenállhatatlan játékkal szinte leütötte a pályáról a lengyel Magda Linette-et - tavaly leánya születése miatt kihagyta a viadalt.

Nővére, a 38 éves Venus - aki 2000-ben és 2001-ben nyert Flushing Meadowsban - alaposan megküzdött az orosz Szvetlana Kuznyecovával a 35 fokos hőségben, és csaknem háromórás csatában győzte le a 2004-es bajnokot.

A szlovák Rybarikova és Kuzmova is az első körben búcsúzott, ahogy a férfiaknál Lacko is kikapott .

Lajovic (szerb)-Dzumhur (bosnyák, 24.) 3:6, 6:1, 6:3, 6:4
Shapovalov (kanadai, 28.)-Auger Aliassime (kanadai) 7:5, 5:7, 4:1-nél Auger Aliassime feladta
Chardy (francia)-Rubljov (orosz) 6:2, 4:6, 6:4, 6:1
Carballes (spanyol)-Krueger (amerikai) 3:6, 6:2, 6:4, 7:6 (7-3)
Stephens (amerikai, 3.)-Rogyina (orosz) 6:1, 7:5
Ka. Pliskova (cseh, 8.)-Dijasz (kazah) 6:4, 7:6 (7-4)
Safarova (cseh)-Martic (horvát) 6:4, 6:4
Kenin (amerikai)-Brengle (amerikai) 6:0, 4:6, 7:6 (7-4)
Bogdan (román)-Bouzkova (cseh) 6:4, 6:2
Kalinyina (ukrán)-Von Deichmann (liechtensteini) 1:6, 7:6 (7-0), 5:2-nél Von Deichmann feladta
Azarenka (fehérorosz)-Kuzmova (szlovák) 6:3, 7:5
Arruabarrena Vecino (spanyol)-Kozlova (ukrán) 6:0, 6:3
Liu (amerikai)-Hercog (szlovén) 7:6 (7-4), 1:6, 6:4
Szevasztova (lett, 19.)-Vekic (horvát) 6:2, 2:6, 6:3
Szvitolina (ukrán, 7.)-Vickery (ukrán) 6:3, 1:6, 6:1
Muguruza (spanyol, 12.)-Csang Suaj (kínai) 6:3, 6:0
Mertens (belga, 15.)-Nara (japán) 6:2, 6:7 (5-7), 7:5
Barty (ausztrál, 18.)-Dzsabur (tunéziai) 6:1, 6:3