2022. augusztus 21., 11:11

Megvédte címét Kiss Péter Pál, Varga Katalin bronzérmes a kajak-kenu pályán

Kiss Péter Pál vasárnap ismét megvédte címét KL1-ben a müncheni multisport Eb keretében zajló para kajak-kenu Európa-bajnokságon.

Kiss Péter Pál
Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd

A 19 éves, paralimpiai és világbajnok magyar versenyző

sorozatban harmadszor diadalmaskodott a kontinensviadalon,

mögötte Suba Róbert a negyedik helyet szerezte meg.

A KL2-ben versenyző

Varga Katalin - akárcsak a tavalyi paralimpián és a két héttel ezelőtti, kanadai vb-n - harmadik lett két brit riválisa mögött,

míg a férfiak hasonló versenyében Rozbora András hetedikként zárt.

A KL3-as kategóriában a nőknél Molnár Nikoletta az ötödik helyen végzett, a férfiaknál Kiss Erik negyedikként, Török Dávid kilencedikként ért célba. Női KL1-ben Pulai Erika ötödik lett.

A para versenyekben a táv egyformán 200 méter.

A para szakág három éremmel zárta a kontinensviadalt, miután pénteken a férfi VL2-es kategóriában Juhász Tamás győzött.