2023. április 18., 17:04

Könnyűnek ígérkező mérkőzésen két meccslabdáról fordított Fucsovics

Fucsovics Márton két mérkőzéslabdát hárítva bejutott a második fordulóba a Münchenben zajló 563 ezer euró összdíjazású salakpályás férfi tenisztornán.

Fucsovics Márton
Archív felvétel
Fotó: flickr.com

A világranglistán 75. játékosra a nyitókörben könnyűnek ígérkező feladat várt,

mivel a hazai közönség előtt szabadkártyával szereplő Max Hans Rehberg állt a háló túloldalán, aki a 412. helyet foglalja el. A 19 esztendős ellenfél még csak a harmadik ATP-főtáblás mérkőzésére készült, és az eddigi kettőt elvesztette.

Első találkozójukon - amelyre mindössze kilenc fokban került sor -

a magyar Davis Kupa-válogatott vezére 3:3-nál váratlanul elvesztette az adogatását,

majd a német a harmadik szettlabdáját értékesítve játszmaelőnybe került. A folytatásban a pihenők alatt kabátot is húzó nyíregyházi játékos nem tudott élni első bréklabdáival, ráadásul elvesztette a szerváját 1:1-nél, majd dupla brékhátrányba került (1:4). Az élete meccsét játszó Rehberg alig rontott, miközben Fucsovics - akárcsak legutóbb Monte-Carlóban - küszködött az adogatásaival, de 5:5-nél így is utolérte ellenfelét.

A szettet lezáró rövidítésben aztán két meccslabdát is hárított, majd első játszmalabdáját értékesítve, két óra elteltével kiegyenlített.

Az utolsó felvonásra a hazai kedvenc már kissé elfáradt, egyre többet hibázott, miközben Fucsovics stabilizálta a játékát, és végül 2 óra 40 perc alatt nyert.

A nyolcaddöntőben jóval nagyobb kihívás vár rá,

mivel az ATP-rangsorban tizedik amerikai Taylor Fritz lesz az ellenfele, akitől egy hónapja kikapott Indian Wellsben.