2019. július 13., 16:35

Kikapott a wimbledoni döntőben a 37 éves legenda

Kikapott a wimbledoni tenisztorna női egyes döntőjében a 37 esztendős amerikai Serena Williams, aki így nem szerezte meg 24. Grand Slam-győzelmét. A sokkal összeszedettebb román Simona Halep nagyon könnyű győzelmet aratott, 55 percnyi játék után, és 6:2, 6:2-vel nyert.

Fotó: Evening Standard
A botrányos tavalyi US Open után ismét Grand Slam-döntőbe jutott Serena Williams, hogy megszerezze karrierje 24. GS-trófeáját, amivel beérné Margaret Courtot az örökrangsor élén. A New York-i mérkőzésen jogos büntetéseket kapott Carlos Ramos játékvezetőtől, mire az amerikai teljesen elveszítette a fejét, és azt harsogta, biztos nem történne meg mindez, ha férfinak születik.

Csupán néhány napja derült ki, hogy Serena Williams később bocsánatot kért ellenfelétől, a japán Oszaka Naomitól, akinek alaposan elrontotta örömét a viselkedésével. A román Simona Halep elleni wimbledoni fináléban nem volt hasonló „probléma”, hiszen a mérkőzést egy nő, a szerb Marijana Veljovics vezette.

Serena Williams és Halep tízszer találkoztak korábban, kilencszer az amerikai nyert, aki viszont az elődöntő után elmondta, arra az egy mérkőzésre, a 2014-es világbajnokira tisztán emlékszik, amikor román riválisa pazar teljesítménnyel győzött 6:0, 6:2-re, és szerinte ha akkor képes volt erre a produkcióra, most is képes lehet.

Nos, a 37 éves amerikainak igaza lett. Halep fantasztikusan kezdte az összecsapást, 11 perc után dupla brékelőnybe került és 4:0-ra vezetett – nagyjából ekkor kezdett Serena magasabb fokozatba kapcsolni. Addigra viszont a tavalyi Roland Garros-bajnok olyan önbizalommal és energiával küzdött, hogy azokat a labdákat is visszaütötte, amiket más nem lett volna képes a női mezőnyben. Halep 26 perc alatt 6:2-re nyerte meg az első játszmát – a centerpálya közönsége nem hitte el, amit lát.

A második játszma eleje szorosabban alakult, de Serena Williamsnek így is gyakorlatilag tökéletes ütéseket kellett bemutatnia ahhoz, hogy a harmadik, negyedik, ötödik agresszív tenyerest már ne tudja visszakaparni Halep. Sőt, néha még ez sem volt elég, a román klasszis tökéletesen felépített Serena-labdamenetek végén ünnepelhetett, mert addig-addig ütötte vissza a labdákat, amíg a hétszeres wimbledoni bajnok hibázott. Ez történt 2:2-nél is három labdamenetben – az amerikai az agresszív taktikája ellenére elveszítette az adogatójátékát, fogadóként pedig nem tudott mit kezdeni a románnal. A folytatásban aztán Serena Williams már a könnyebb labdákat is elütötte, így végül a 27 éves Halep mindössze 56 perc alatt 6:2, 6:2-re győzött, és megszerezte pályafutása második Grand Slam-trófeáját.