2018. november 26., 10:41

Két felnőtt országos bajnoki címet szereztek a birkózók

Szombaton Szinna városában rendezték meg az idei utolsó, egyben legfontosabb országos bajnokságot.

Dunaszerdahelyi birkózás országos
Fotó: dswrestling.sk

A birkózók szabadfogásban (89 versenyző) és kötöttfogásban (65 versenyző) egyaránt megküzdöttek a szlovák bajnoki címekért.

A dunaszerdahelyi alakulat Gaál Attila edző vezetésével hét birkózót állított csatasorba.

Közülük a legkiemelkedőbb teljesítményt Bučko Samuel (55 kg-ban) és Bürsöly Gergely (77 kg-ban) nyújtotta. Samuel két, míg Gergely három győztes mérkőzés után állhatott fel a dobogó legfelső fokára, ezzel mindketten megszerezték életük legelső felnőtt bajnoki címét.

Ezekkel a győzelmekkel klubtörténelmi sikert értek el, ugyanis először sikerült a dunaszerdahelyieknek felnőtt szlovák bajnokságon egyszerre két országos bajnoki címet szerezni. Csapatversenyben a Dunaszerdahelyi birkózóklub az előkelő 3. helyen végzett.