2021. augusztus 7., 07:43

Kajak-kenu: dobogósok, éremtáblázat, a magyar szereplés

A kajak-kenu dobogósai, éremtáblázata és a magyar indulók szereplése a tokiói olimpián:

Tokio 2020
Fotó: MTI
Eredmények férfiak:
K-1 200 m:
1. TÓTKA SÁNDOR (MAGYARORSZÁG)
2. Manfredi Rizza (Olaszország)
3. Liam Heath (Nagy-Britannia)
4. CSIZMADIA KOLOS (MAGYARORSZÁG)
K-1 1000 m:
1. KOPASZ BÁLINT (MAGYARORSZÁG)
2. VARGA ÁDÁM (MAGYARORSZÁG)
3. Fernando Pimenta (Portugália)
K-2 1000 m:
1. Jean van der Westhuyzen, Thomas Green (Ausztrália)
2. Max Hoff, Jacob Schopf (Németország)
3. Josef Dostal, Radek Slouf (Csehország)
4. NÁDAS BENCE, KOPASZ BÁLINT (MAGYARORSZÁG)
...12. (a B döntőben 4.) BÉKE KORNÉL, VARGA ÁDÁM (MAGYARORSZÁG)
K-4 500 m:
1. Németország (Max Rendschmidt, Ronald Rauhe, Tom Liebscher, Max Lemke)
2. Spanyolország (Saul Craviotto, Marcus Walz, Carlos Arevalo, Rodrigo Germade)
3. Szlovákia (Samuel Balaz, Fenis Mysak, Erik Vlcek, Adam Botek)
...7. MAGYARORSZÁG (NÁDAS BENCE, BÉKE KORNÉL, TÓTKA SÁNDOR, CSIZMADIA KOLOS)
C-1 1000 m:
1. Isaquias Queiroz dos Santos (Brazília)
2. Liu Hao (Kína)
3. Szergej Tarnovszkij (Moldova)
...15. (a B döntőben 7.) ADOLF BALÁZS (MAGYARORSZÁG)
...25. FEJES DÁNIEL (reményfutamában 5.)
C-2 1000 m:
1. Serguey Torres Madrigal, Fernando Dayan Jorge Enriquez (Kuba)
2. Liu Hao, Cseng Peng-fej (Kína)
3. Sebastian Brendel, Tim Hecker (Németország)
...11. (a B döntőben 3.) ADOLF BALÁZS, FEJES DÁNIEL (MAGYARORSZÁG)
Eredmények nők:
K-1 200 m:
1. Lisa Carrington (Új-Zéland)
2. Teresa Portela (Spanyolország)
3. Emma Jörgensen (Dánia)
...6. LUCZ DÓRA (MAGYARORSZÁG)
...16. (a B döntőben 7.) KÁRÁSZ ANNA (MAGYARORSZÁG)
K-1 500 m:
1. Lisa Carrington (Új-Zéland)
2. CSIPES TAMARA (MAGYARORSZÁG)
3. Emma Jörgensen (Dánia)
4. KOZÁK DANUTA (MAGYARORSZÁG)
K-2 500 m:
1. Lisa Carrinton, Caitlin Regal (Új-Zéland)
2. Karolina Naja, Anna Pulawska (Lengyelország)
3. KOZÁK DANUTA, BODONYI DÓRA (MAGYARORSZÁG)
4. CSIPES TAMARA, MEDVECZKY ERIKA (MAGYARORSZÁG)
K-4 500 m:
1. MAGYARORSZÁG (KOZÁK DANUTA, CSIPES TAMARA, KÁRÁSZ ANNA, BODONYI DÓRA)
2. Fehéroroszország (Margarita Mahnyeva, Nagyezsda Papok, Volha Hudzenka, Marina Litvincsuk)
3. Lengyelország (Karolina Naja, Anna Pulawska, Justyna Iskrzycka, Helena Wisniewska)
C-1 200 m:
1. Nevin Harrison (Egyesült Államok)
2. Laurence Vincent-Lapointe (Kanada)
3. Ludmila Luzan (Ukrajna)
...9. (a B döntőben 1.) BALLA VIRÁG (MAGYARORSZÁG)
...14. (B döntőben 6.) TAKÁCS KINCSŐ (MAGYARORSZÁG)
C-2 500 m:
1. Hszü Si-hsziao, Szun Meng-ja (Kína)
2. Ludmila Luzan, Anasztaszija Csetverikova (Ukrajna)
3. Laurence Vincent-Lapointe, Katie Vincent (Kanada)
...5. BALLA VIRÁG, TAKÁCS KINCSŐ (MAGYARORSZÁG)

 

A kajak-kenu éremtáblázata a tokiói olimpián:
  Arany Ezüst Bronz
 1. MAGYARORSZÁG  3 2 1
 2. Új-Zéland         3    
 3. Kína              1 2  
 4. Németroszág      1 1 1
 5. Ausztrália        1    
Brazília           1    
Egyesült Államok   1    
Kuba            1    
 9. Spanyolország      2  
10. Kanada         1 1
Lengyelország    1 1
Ukrajna        1 1
13. Fehéroroszország   1  
Olaszország     1  
15. Dánia           2
16. Csehország        1
Moldova        1
Nagy-Britannia   1
Portugália        1
Szlovákia         1
Megosztás
Címkék
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy ne maradjon le a nap legfontosabb eseményeiről!
CAPTCHA Ez a kérdés vizsgálja, hogy vajon ember-e a látogató, valamint megelőzi az automatikus kéretlen üzenetek beküldését.