2022. március 5., 09:56

Gombos kikapott, Horanský szenzációs sikerével egyenlített a szlovák teniszválogatott

Pénteken a nádszegi Gombos Norbert mérkőzésével rajtolt el a szlovák-olasz Davis-kupa-párharc, amelynek tétje a szeptemberi nagydöntő.

Gombos Norbert
Fotó: TASR

A szlovák Davis-kupa-válogatott pénteken hazai pályán, Pozsonyban fogadta Olaszország legjobbjait, melynek tétje a szeptemberi nagydöntő. A szlovák csapat színeit képviselő nádszegi Gombos Norbert lépett pályára elsőként. A felvidéki teniszezőre nagyon nehéz feladat várt, hiszen a világranglista 11. helyén álló Jannik Sinner ellen kezdett.

Az első játszma a jóval esélyesebb olasz szája íze szerint alakult, hiszen az első szettben 2-2-es állásnál elvette a mátyusföldi teniszező adogatását, és brékelőnybe került az olasz.

Az első játszmában Gombos nem tudta ledolgozni brékhátrányát, így Sinner 6-4-re megnyerte az első szettet. A második játszma lehető legrosszabbul kezdődött Gombos számára, hiszen már az első játéknál elvesztette adogatását a felvidéki teniszező. Sinner azonban hiába vezetett 2-0-ra Gombos nem adta fel, ledolgozta a brékhátrányát és fordított 3-2-re. A második szett további része nagyon szorosan alakult, 5-4-es Gombos vezetésnél Sinner a szettben maradásért adogathatott, de nem tudta hozni saját adogatását, így a mátyusföldi teniszező 6-4-re megnyerte a második játszmát és kiegyenlített.

A harmadik szettben nagyon szoros csata alakult ki, egészen 4-4-ig mindkét teniszező hozta saját adogatását.

Gombos a döntő pillanatban elvesztette adogatását, ami végül a vereséget jelentette a felvidéki játékos számára, miután Sinner kiszerválta a győzelmet. Ezzel a szlovák teniszválogatott hátrányba került.

A nap másik mérkőzésén az Alex Molčan helyett beugró Filip Horanský óriási bravúrral legyőzte a világranglista 21. helyén álló Lorenzo Sonegót, két játszmában 7-6, 6-3-ra, amivel kiegyenlítettek a szlovákok.