2020. január 29., 09:16

Babosék ismét döntősök

Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic sorozatban harmadszor döntőbe jutott női párosban az ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Babos Tímea, Kristina Mladenovic

A második helyen kiemelt, világbajnoki címvédő duó szerdán 1 óra 26 perces mérkőzésen győzte le a hetedikként rangsorolt Csan Hao-Csing, Csan Latisa tajvani kettőst.

A Margaret Court Aranában 5:5-nél jött az első brék Babosék jóvoltából, majd Mladenovic kiszerválta a szettet. A folytatásban a magyar-francia kettős rögtön elvette riválisa adogatását, majd 3:1 után ismét, aztán 5:2-nél a végig remekül ütő Mladenovic könnyedén hozta a szerváját, ami már a győzelmet jelentette. A találkozó 1 óra 25 percig tartott.

Babos kilencedik - női párosban a hetedik - Grand Slam-döntője pénteken közép-európai idő szerint reggel 6 órakor kezdődik, az ellenfél az első helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Barbora Strycova tajvani, cseh páros lesz.

Babosék két éve megnyerték az évnyitó Grand Slam-tornát, tavaly pedig alulmaradtak a döntőben.

Eredmény:
női páros, elődöntő:
Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 2.) - Csan Hao-Csing, Csan Latisa (tajvani, 7.) 7:5, 6:2