2018. április 15., 10:32

Vereséget szenvedett az MBK Rieker Komárom

A szlovák kosárlabdaliga elődöntőjének harmadik mérkőzésén kétpontos vereséget szenvedett az MBK Rieker a Lévai Patrióták otthonában, ezzel a négy győztes mérkőzésig tartó párharc 2-1-re alakult a lévaiak javára.

MBK Rieker Komárom vs Léva
Fotó: basketliga.sk/Lukáš Droppan

Nem sok kellett ahhoz, hogy meglepetés szülessen a mérkőzésen, hiszen az utolsó negyed előtt még a vendég komáromiak vezettek tizenegy ponttal. Az utolsó tíz percben azonban Tomičék csődöt mondtak, mindössze kilenc pontot szereztek, miközben huszonkettőt kaptak.

35 percig nagyon jól játszottunk, ellenőrzésünk alatt tartottuk a mérkőzést. Okosan és hatékonyan játszottunk. A negyedik negyed végén azonban elveszítettük a koncentrációnkat, Léva pedig kihasználta ezt

– fogalmazott csalódottan Milos Sporar, az MBK Rieker Komárom vezetőedzője.

A másik oldalon Teo Hojč, a lévaiak mestere érthetően elégedett volt az eredménnyel. „Büszke vagyok a csapatom játékosaira, nem játszottunk jól, de ennek ellenére sikerült megnyernünk a mérkőzést. Megmutattuk, hogy tudunk küzdeni” – értékelt a találkozót követően

A négy győztes mérkőzésig tartó párharcban a Lévai Patrióták 2-1-re vezetnek, folytatás jövő héten szerdán, Komáromban.

BK Lévai Patrióták – MBK Rieker Com-Therm Komárom 67:65 (17:19, 13:16, 15:21, 22:9)