2018. július 1., 19:23

Oroszország továbbjutott, a spanyolok csomagolnak

Az oroszországi  foci világbajnokságon, Moszkvában, a Luzsnyiki stadionban közel 79 ezer néző előtt Oroszország Spanyolországgal mérkőzött és tizenegyesekkel tovább jutott a legjobb nyolc közé.

Fotó: MTI
A nem különösebben látványos, de nagyon hajtós mérkőzésen, amelyet a holland Björn Kuipers vezetett, a spanyolok egy öngóllal szereztek vezetést az első félidő elején: Ignasevics talált be a saját kapujába. Az oroszok az első félidő 41. percében 11-esből egyenlítettek. Ezt Piqué kezezéséért ítélte meg a bíró. A büntetőt Dzjuba rúgta be. A félidő 1:1-re végződött

A második félidőben a spanyolok nem találták a góllövő cipőjüket, az orosz csapat jól védekezett és volt néhány veszélyes ellentámadása is. A négy perc hosszabbítás sem hozott döntést, így ez a kétszer 15 percre maradt. A félórás ráadásban sem született gól, jöhettek a büntetőrúgások.

Az elsőt a spanyolok (Iniesta) és az oroszok (Szmolov) egyaránt belőtték: 1:1. Majd Piqué következett, aki a kapufa segítségével betalált: 2:1. Ignasevics lőtte a második orosz büntetőt és öngólja után most már az ellenfélnek is lőtt egyet: 2:2. A harmadiknak a labda mögé álló spanyol Koke lövését Akinfejev kivédte, míg Golovin az elmozduló kapus fölött betalált: 2:3. Ebben a lélektanilag drámai helyzetben azonban Ramos még egyenlített: 3:3, de a negyedik sorozatot záró orosz ismét belőtte a büntetőt: 3:4. Az utolsó körben a spanyolok ismét hibáztak: Iago Aspas lövését az elmozduló Akinfejevnek lábbal sikerült az utolsó pillanatban kivédenie. Oroszország 4:3-ra nyerte a 11-es párbajt és továbbjutott a legjobb 8 közé.

Ellenfele a 20 órakor kezdődő Horvátország - Dánia találkozó nyertese lesz.