2023. június 15., 16:55

Női kosárlabda Eb: Győzelemmel kezdtek a magyarok Ljubljanában

A magyar női kosárlabda-válogatott 89-67-re legyőzte Szlovákia csapatát az Európa-bajnokság csütörtöki nyitónapján Ljubljanában.

Kosárlabda
Fotó: Magyar női kosárlabda-válogatott hivatalos Facebook-oldal

Székely Norbert szövetségi kapitány együttese 12-11-nél vezetett először, de onnantól már jó ideig kézben tartotta a mérkőzést. A 40-32-vel zárult első félidőben főként a honosított Goree Cyesha és a török Mersinhez szerződött Kiss Virág jeleskedett.

Fordulás után rákapcsolt az ellenfél, 21-15-re hozta a harmadik negyedet, majd a 32. percben váratlanul kiegyenlített (55-55).

Ekkor azonban a csapatkapitány Dubei Debóra másfél perc alatt hét pontot szórt, ismét 12 pont lett a különbség, innen pedig a 19-3-as rohamot bemutató magyarok már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

A csapat legjobbja Kiss volt 22 ponttal.

A nemzeti együttes a továbbjutás szempontjából fontos siker után pénteken a törökökkel, vasárnap pedig a címvédő szerbekkel csap össze.