Női kézilabda NB I: Kiélezett versenyfutás várható az aranyért és az európai kupaszereplésért
Kiélezett versenyfutás várható a bajnoki címért és az európai kupaszereplést érő pozíciókért is a női kézilabda NB I kedden rajtoló új idényében.
Ahogyan az elmúlt években, az aranyért ezúttal is kétrésztvevős harcra lehet számítani: a Bajnokok Ligája-címvédő Győr, illetve az elmúlt szezonban bajnok és kupagyőztes Ferencváros versenghet a dobogó felső fokáért. Legutóbb 2011-ben fordult elő, hogy nem ez a két együttes végzett az első két helyen az élvonalban. A BL-ben érdekelt két csapat keretében egyaránt jelentős változások történtek:
Győrbe beállón és jobbszélsőn kívül minden posztra érkezett minőségi játékos, kérdés, hogy az olimpiai, világ- és Európa-bajnoki érmes dán Kristina Jörgensen hogyan pótolja majd a visszavonult, az elmúlt években a csapat arculatát meghatározó Stine Oftedalt. Per Johansson vezetőedző nehéz helyzetben vette át az együttes irányítását márciusban, a BL-elsőség és a játékban történt előrelépés folytatást ért számára.
Bár az érkezők zömét még elődje, a dán Ulrik Kirkely kérésére szerződtette a kisalföldi klub, beépítésük azonban már a svéd szakember feladata lesz, de három holland játékost nagyon jól ismer, hiszen ő a válogatott szövetségi kapitánya.
- idézte a klub honlapja Johanssont. Jörgensen mellett érkezett még az olimpiai, világ- és Európa-bajnok norvég balátlövő, Kristine Breistöl, a világbajnoki arany- és olimpiai ezüstérmes francia kapus, Hatadou Sako, valamint három holland, a jobbátlövő Dione Housheer, a balszélső Bo van Wetering és a balátlövő Kelly Dulfer. Oftedalon kívül távozott Ana Gros, Line Haugsted, Rinka Duijndam, Silje Solberg, Szöllősi-Schatzl Nadine és Yvette Broch is.
A fővárosiaknál az érkezők névsora erősebbnek tűnik a távozókénál, így az együttest ugyancsak idény közben, igaz, még októberben átvevő dán Allan Heine vezetésével minőségi kerettel vág neki a szezonnak a címvédő.
Az FTC két orosz és két francia játékossal erősített: érkezett az olimpiai arany- és ezüstérmes irányító, Darja Dmitrijeva, a jobbátlövő Valerija Maszlova, a kapus, Laura Glauser valamint a hozzá hasonlóan az olimpiai, világ- és Európa-bajnoki érmes balátlövő, Orlane Kanor.
Az olimpikon beálló Bordás Réka visszatért váci kölcsönadását követően. Távozott Kisfaludy Anett, Kovács Anett és Kukely Anna is. Az elmúlt szezonban a BL-ben várakozáson felül szereplő Debrecen ezúttal a második számú nemzetközi kupasorozatban, az Európa-ligában indul, akárcsak riválisai, a dobogóért és az európai kupaszereplésért harcba szálló Mosonmagyaróvár és Vác. Debrecenből az elmúlt idény kulcsjátékosai közül távozott például Vámos Petra, Kácsor Gréta és Planéta Szimonetta, Mosonmagyaróvárról Pásztor Noémi, Tóth Nikolett és Szemerey Zsófia, Vácról pedig többek között Kuczora Csenge.
A pótlásukra érkezettek beépítése lényeges hatást gyakorolhat arra, hogy melyik csapatnak lesz esélye odaérni az FTC-ETO kettős mögé. A mezőny üde színfoltja lehet a MOL Esztergom, amelynek a korábbi FTC-edző és szövetségi kapitány Elek Gábor irányításával merészebb céljai is lehetnek a bennmaradás kiharcolásánál.
Leigazolták ugyanis például Ballai Annát, Ballai Borbálát, Kisfaludy Anettet és Kovács Anettet is. Az idény első meccsét a Mosonmagyaróvár játssza a Győr otthonában kedden 18 órától.
A Győr és az FTC az idei naptári évben már nem találkozik egymással.
Először a Népligetben mérkőznek január 4-én, majd az ETO otthonában találkoznak május 10-én. Az utolsó két forduló meccseit azonos napon és időpontban - május 17-én 18 órától, illetve május 24-én 18 órától - kell lejátszani. November 17. és december 21. között szünetel a bajnokság a magyar-osztrák-svájci közös rendezésű Európa-bajnokság miatt.