Női kézi: továbbra is a dunaszerdahelyiek vezetik a bajnokságot

A női kézilabda I. liga hétvégi rangadóján vasárnap délután Naszvad-Ímely csapatával mérkőztek a dunaszerdahelyi lányok.

Női kézilabda Dunaszerdahely-Naszvad
Fotó: dunaszerdahelyi.sk

A listavezető dunaszerdahelyiek az első perctől megmutatták ki a találkozó esélyese, hiszen fokozatosan növelték az előnyüket, amely pillanatok alatt hét gólra emelkedett, miközben a vendégek nehezen találták a védelmük gyenge pontját. Nem is volt meglepő, hogy edzőjük gyorsan kihasználta első majd néhány perccel később második időkérését is, s úgy tűnt, a 13-5-ös állás után kikért második szünet jót tett a naszvadiaknak, hiszen sorozatban négy gólt lőttek. Ebben az időszakban a védekezésük is feljavult, nehezen sikerült átjutniuk a dunaszerdahelyieknek a falon, de négy perc után ismét betaláltak a sárga-kékek, s ezután tovább folytatódott magabiztos helyzetkihasználásuk, s az első játékrész 18-11-el zárult.

A második félidőben sem változott a játék képe, a 6-6 gólos Juhos Kata és Bugár Cintia még adott két-két gólt, így nyolc találattal ők lettek a mérkőzés legjobb góllövői, a hazai csapat hét gólnál közelebb nem is engedte a csapatot. Józan Réka és Matus Virág is 5 találatig jutott, s magabiztosan tíz gólos különbséggel nyert a dunaszerdahelyi VSK a felvidéki rangadón a naszvadiak ellen, s így négy fordulót követően továbbra is vezeti a női kézilabda I.ligát, az ugyancsak százszázalékos galgóciak előtt.

Dunaszerdahely - Naszvad-Ímely 33-23 (18-11)