2019. április 8., 19:59

Női jégkorong-vb: súlyos sérülés, szerencsétlen gól, szétlövéses vereség Szlovákiától

A vasárnapi nyitó napon a norvégok elleni remek siker után nem volt pihenés a magyar női jégkorong-válogatott számára: hétfőn Szlovákia legjobbjai vártak Pat Cortina csapatára a budapesti rendezésű divízió 1/A világbajnokságon. A mieink az első 20 percben vezetést szereztek, a szlovákok a harmadik harmadban egyenlítettek, s a gól nélküli ráadás után végül szétlövés döntött, amelyben végül a szlovákok bizonyultak jobbnak.

Fotó: Dömötör Csaba
Felemásan kezdődött a mérkőzés a mieink számára, mert a negyedik perc végén Mayer Fruzsina egy szlovák szabálytalanság után rosszul esett, és nagy fájdalmak közepette, a vállát fájlalva ketten támogatták le a jégről. A fault miatti emberelőnyt egy perc alatt kihasználta a magyar válogatott: Kiss-Simon Franciska passzát Huszák Alexandra lőtte kíméletlen erővel a vendégek kapujába, 1–0!

Nem mondhatni, hogy a gól után a játék szépsége domborodott volna ki, sokkal inkább a játék küzdő jellege dominált, amelyben mindkét kapu előtt alakultak ki helyzetek, s igen nagy volt a forgalom a büntetőpadoknál is: a szlovákoknál öt, nálunk négy kétperces büntetést osztottak ki a bírók.

A második harmadot a szlovákok vehemensebben kezdték, a mieink csak szabálytalanságokkal tudták őket megállítani, és amikor visszahúzás miatt a büntetőpadon ült Kiss Andrea, Romana Kosecka betalált Németh Anikó kapujába – csakhogy az éles szemű játékvezetők kiszúrták, hogy a szlovák hölgy az ütője helyett a lábával juttatta a pakkot a magyar kapuba, ezért nem adták meg a találatot.

A meg nem adott gól picit felébresztette ugyan a magyar lányokat, de ettől függetlenül a középső harmadban érezhetően a szlovákok akarata érvényesült. Jóval többet lőttek kapura (15 lövés ott, 7 itt) és kevesebb időt töltöttek a büntetőpadon (3 magyar, 2 szlovák kiállítás, 6, illetve 4 perc), ám  egyenlíteni nem tudtak.

A záró játékrész magyar helyzetekkel kezdődött, Huszák és Gasparics Fanni is növelhette volna a magyar előnyt, ám Jana Budajová mindkétszer hárítani tudott. A harmad harmadánál aztán kitámadott a magyar válogatott, Gasparics ziccerben kapuvasat lőtt, s az ellentámadásból a szlovákok egyenlítettek: egy magyar korcsolyáról felpattanó korongot Tatiana Korenková vágott fonákkal, kapásból a jobb felsőbe – gyanítjuk, hogy az életben nem találja el többet így a pakkot...

A hajrában hiába próbálkozott a magyar válogatott az újabb gól megszerzésével, nem sikerült, így következhetett a hosszabbítás, amelynek a felénél Nicol Cupková mehetett a büntetőpadra, mert elhúzta Huszák remek átadásával kilépő Dabasi Rékát.

A 4 a 3 elleni játékban a mieink teljesen beszorították a vendégeket, de nem sikerült a győzelmet jelentő gólt begyötörni, így szétlövés döntött, amiben a szlovákok már 3–1-re is vezettek, ám a mieink egyenlítettek, ám hiába: a 6. párban Huszák nálunk rontott, náluk pedig Janka Hlinková elképesztő szerencsés találattal megszerezte a győzelmet a szlovák csapatnak.

Ezzel a magyar válogatott két mérkőzés után 4 ponttal a  második helyen áll – folytatás a keddi pihenő nap után szerdán Dánia ellen.