2018. augusztus 18., 20:38

Mbappé csak csere volt – de elképesztően jó csere! - VIDEÓVAL

A csereként beálló Kylian Mbappé hajrábeli góljaival a Paris Saint-Germain 3–1-re győzött a Guingamp otthonában a francia élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 2. fordulójának szombati játéknapján.

Fotó: AFP

Az első félidő a jól védekező, veszélyesen kontrázó Guingampé volt: Nolan Roux lőtt egy gólt (1–0), lőtt egy kapufát, és Nicolas Benezet is fejelt egy gólt Gianluigi Buffonnak, de a videokontroll alapján a játékvezető szabálytalanságot állapított meg, ezért nem adta meg a találatot. (Roux kapufája amúgy Buffon bravúrja nélkül gól lett volna…)

A szünetben beállt – immár új mezében, a 7-esben – Kylian Mbappé, s egy időre egyértelmű fölénybe került a PSG, sőt a változás jegyében Neymar a saját maga által kiharcolt büntetőből egyenlített is (1–1).

Ez azonban nem törte meg a bretonokat; a korábbi PSG-játékos és vezetőedző, Antoine Kombouaré jól felkészített csapata a mezőnyben továbbra is szépen játszva állta a sarat. Aztán jött az utolsó tíz perc…

…és Mbappé: a világbajnok támadó a 82. percben Ángel Di María passzával ugrott ki a leshatárról és lőtt a hosszúba (1–2), majd a 90. percben megint a bal oldalon helyezkedett remekül, és ezúttal Neymar passzából gyönyörűen átemelte a labdát a kimozduló kapus felett (1–3).

A mérkőzés összefoglalását megtekinthetik a videón:

A PSG ezúttal sem számíthatott Edinson Cavanira, Marco Verrattira és Layvin Kurzawára; Thomas Tuchel vezetőedző magyarázata szerint a három játékos továbbra is sérült.

A nyár óta Lőw Zsoltot is a szakmai stábjában tudó PSG két győzelemmel, míg a Guingamp két vereséggel áll a tabellán.