2023. március 31., 19:44

Magyar csapat a BL-negyeddöntőben

Eldőlt volna? Nagyon úgy fest, hogy az első mérkőzés után megvan, melyik magyar csapat játszhat a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A Szeged 23–36-os vereséget szenvedett hazai pályán a Veszprémtől, ekkora hátrányt ledolgozni idegenben szinte lehetetlennek tűnik. Március 30-án megtudjuk, volt-e esélye a magyar bajnoknak.

kézilabda
Fotó: MTI

A Telekom Veszprém a harmadik helyen végzett a Bajnokok Ligája A csoportjában. Tizennégy mérkőzésen 18 pontot szereztek a bakonyiak, csak a PSG és a Magdeburg előzte meg őket. Az OTP Bank-Pick Szeged ezzel szemben kevésbé remekelt a B jelű nyolcasban.

A 11 pont a hatodik helyre volt elegendő, vagyis a két magyar klub egymásba botlott a kieséses szakasz playoffjában. A negyeddöntőbe jutásért vívott párharc odavágóját március 22-én játszották le a szegedi Pick Arénában, 7 637 néző előtt. Kevesen gondoltak arra, hogy a derbi ilyen eredményt és játékot hoz majd, ami épp ezért marad emlékezetes.

A meccs után a szegediek mestere, Juan Carlos Pastor úgy fogalmazott, hogy ezen az estén semmi sem működött, a védekezésük csapnivaló volt, támadásban pedig nem tudták megjátszani a beállóikat. A veszprémiek vezetőedzője, Momir Ilics a legjobb mérkőzésnek nevezte, amelyet a klubnál trénerként és edzőként megélt. A száznyolcvanötödik rangadó az első olyan találkozó volt a két alakulat történetében, amelyet nemzetközi kupában vívtak egymás ellen. Pofon, zakó, kiütéses vereség? Igen, az lett belőle.

A Veszprém rögtön az elején ellépett, 0–2, tizenkét perc után 0–4, a tizenötödikben 2–8 volt az állás. Húsz perc játékot követően 4–11 volt már, hat perccel később Marguč a hetedik góljánál tartott, és 6–17-re vezettek a vendégek. Az első félidő 7–20-as veszprémi vezetéssel zárult.

A huszonhatszoros magyar bajnok kényelmes tempóban is tudta tartani a tetemes előnyét, negyven perc után 11–23-at mutatott az eredményjelző, öt percre rá 14–27-et, tíz perccel a vége előtt 16–31-et. A 23–36 minden, csak nem jó eredmény az utóbbi két idény magyar bajnokának, magyarázatot aligha lehet rá találni. A szlovén Gašper Marguč 11 találatig jutott, de további tíz veszprémi játékos is szerzett gól(oka)t.

A tizenkét évvel ezelőtti rekordot (40–23) nem sikerült megdönteni, azt Veszprémben hozták össze, de beállították a 2011-es szegedi, 20–33-as összecsapás gólkülönbségét.

A negyeddöntőbe jutásért további meccseken születtek érdekes eredmények. A Wisła Płock 32–32-es döntetlent játszott a Nantes-tal, a dán gárdák egymásnak feszüléséből az Aalborg jött ki először győztesen, miután 30–28-ra felülmúlta a GOG Håndboldot, a bukaresti Dinamo viszont 28–41-re kikapott a Kieltől. A visszavágók időpontja március 29-e és 30-a.

A magyar csörte továbbjutója a B csoport második helyezettjével, a tavalyi BL-döntőssel, a lengyel Kielcével találkozik majd a negyeddöntőben.

A Paris Saint-Germain valószínűleg a Kiellel, a Barcelona valamelyik dán csapattal, a Magdeburg pedig a Płock-Nantes páros továbbjutójával mérkőzhet meg a Bajnokok Ligája 2022–2023-as szezonjának negyeddöntőjében. A tavalyi négyes döntő mezőnye biztosan nem jön össze ismét, épp a magyar ág miatt. Akkor a Veszprém a negyedik helyen végzett, a Barcelona, a Kielce és a Kiel mögött.