2021. november 5., 17:07

Ismét a legjobbak közé kerülnek?

A nőknél a Győr és a Ferencváros, a férfiaknál a Veszprém és a Szeged érdekeltek a kézilabda Bajnokok Ligájában. A megszokott négyes, de további két-két sorozatban is zajlanak a küzdelmek az európai kupákban. Kilépett a nemzetközi porondra a DAC női csapata is, méghozzá sikeresen. A dunaszerdahelyi alakulat a harmadik számú kupasorozatban szerepel.

veszprém kézilabda
Fotó: MTI/Vasvári Tamás

A férfi és a női BL-ben a csoportkörnél tartanak. Hat forduló után a Pick Szeged az A jelű nyolcas harmadik pozícióját foglalja el. A Tisza-partiak 8 pontot szereztek eddig, és csupán egyetlen vereséget szenvedtek el, hazai pályán a norvég Elverumtól. Az utolsó két játéknapon, október 20-án Kielben játszottak döntetlent, 27-én pedig az elmúlt idény döntősét, a dán Aalborgot múlták felül 31-28-ra.

A csoport élén a Montpellier és a Kiel áll 9-9 ponttal. A másik magyar gárda, a Telekom Veszprém a 2021–2022-es idényben legyőzte a címvédő Barcelonát, valamint a PSG-t és a Flensburgot is, mindhárom ellenfelét hazai környezetben. Idegenben kevésbé remekel a bakonyi csapat, csak a Portót tudta felülmúlni.

A hatodik körben, október 28-án Bukarestben vendégeskedett a Veszprém a helyi Dinamo ellen. Utoljára tizenöt éve csapott össze a két alakulat, ami azonban összeköti őket, hogy mindkét csapatban megfordult Marian Cozma. A románok ezúttal 31-29-re diadalmaskodtak. A B csoport éllovasa a 10 pontos Kielce, veresége ellenére, 8 ponttal a harmadik a Veszprém. A következő játéknapok november 17–18. A női BL-ben ketten veretlenek a mezőnyben, a Győr és a Ferencváros. Az ETO öt forduló alatt pontot sem vesztett, a B csoport élén áll, a budapestiek két döntetlent játszottak, az A csoport éllovasával, a Rosztovval együtt 8 pontosak.

A férfi Európa-ligában három magyar csapat is érdekelt volt, de a Csurgó és a Balatonfüred is kiesett a selejtező első körében. Előbbi gárda kettős vereséggel a román Constanțától, utóbbi a Malmőtől – a svédek idegenben lőtt több góllal léptek tovább. A Grundfos Tatabánya alanyi jogon csoportkörös, a szlovák Tatran Prešovhoz hasonlóan. Sőt, a Bányászt az első kalapból (legjobb négy) húzták a sorsoláskor, ennek ellenére két fordulót követően nyeretlen, és hatodik a D csoportban.

Az AEK Athéntól idegenben, a lisszaboni Sportingtól, október 26-án, „otthon”, Győrben szenvedtek 23-37-es vereséget. A bajnoki bronzérmes az előző szezonban egyetlen pontot sem szerzett az El tíz csoportmérkőzése során. A női Európa-ligában még csak a selejtezőknél tartanak.

A HC DAC az Európa-kupa második körében mutatkozott be először a nemzetközi porondon. Az ellenfél a boszniai szerb ŽRK Borac Banja Luka volt. Az október 16-i dunaszerdahelyi odavágón 38-26-os hazai győzelem született, Juhos Kata 12, Élő Beatrix 9 gólt szerzett. A 23-i Banja Luka-i visszavágón ismét a felvidéki alakulat nyert, 17-24-re, Élő 7 góljának is köszönhetően. A harmadik fordulóban az osztrák UHC Stockerau lesz a DAC ellenfele. A mérkőzésekre november 13-án (idegenben) és 20-án kerül sor.