2024. augusztus 6., 19:53

Hosszabbításos vereséggel a negyeddöntőben búcsúzott a női kézilabda-válogatott

A magyar női kézilabda-válogatott nem jutott a legjobb négy közé a párizsi olimpián, miután a keddi negyeddöntőben hosszabbítás után 36-32-re kikapott a svéd csapattól Lille-ben.

magyar nő kézilabda
Fotó: MTI/Illyés Tibor

Golovin Vlagyimir szövetségi kapitány együttese a rendes játékidő utolsó percében vezetett, de a svédek öt másodperccel a vége előtt egyenlítettek. A ráadás első félidejében nem esett magyar gól, ezzel eldőlt a mérkőzés.

A magyarok a csoportmérkőzések során 31-28-ra kikaptak a címvédő, házigazda és világbajnok franciáktól, 25-24-re nyertek Brazília ellen, 31-31-es döntetlent játszottak Angolával, majd 27-24-re legyőzték a spanyolokat, így két győzelemmel, egy döntetlennel és két vereséggel a harmadik helyen kerültek be a negyeddöntőbe, ezért találkoztak a másik hatos második helyén zárt skandinávokkal.

A magyar válogatott számára véget ért az olimpia. Hogy a hatodik, vagy hetedik helyen zár-e, az az utolsó negyeddöntő, a norvég-brazil találkozó kimenetelétől függ. Legutóbb, Tokióban hetedik lett a nemzeti csapat.

Eredmény, negyeddöntő: Svédország-Magyarország 36-32 (16-15, 29-29, 31-29) - hosszabbítás után