2021. április 11., 10:37

Hazai győzelemmel ünnepeltek a dunaszerdahelyi kézis lányok

A cseh-szlovák női kézilabda bajnokság (MOL Liga) hétvégi fordulójában hazai bajnokival zárták az alapszakaszt a dunaszerdahelyi kézis lányok. A sárga-kékek a cseh Olmütz (Olomouc) elleni magabiztos győzelemmel ünnepelték meg klubtörténelmi dobogós helyezésüket a MOL Extraligában.

Fotó: hcdac.sk/Lelkes Ernő

A dunaszerdahelyi sárga-kékek klubtörténelmi sikerüket hazai győzelemmel ünnepelték meg, miután hazai pályán újabb magabiztos győzelmet arattak a MOL Extraligában és sorozatban hetedik győzelmüket szerezték.

A találkozó első percei szorosan alakult, a sárga-kékek hiába vezettek folyamatosan a vendég cseh Olmütz kiegyenlített. A nyolcadik perc után a HC DAC először növelte háromgólosra előnyét, amit az első negyedóra végére megdupláztak a házigazdák és hatgólos vezetésre tettek szert.

Az első félidőben a hazaiak felszabadultan játszottak és a játékrész végére nyolcgólos előnyt dolgoztak ki. Szünet után az Olmütz zsinórban három szerzett góllal ötgólosra csökkentette hátrányát. A 41. percben a csehek megfelezték félidei hátrányukat és 19-15-re felzárkóztak.

Az vendégek cseh együttes a 44. percig tartotta a négygólos különbséget, az utolsó negyedórában ismét meglépett a dunaszerdahelyi együttes. A 48. percben ismét nyolcgólos előnybe kerültek a sárga-kékek, ami tíz perccel a vége előtt már kilenc is volt.

Debre Viktor csapatában ezúttal is lehetőséget kaptak fiatal tehetségek, Kucsera Rebeka és Hornyák Panna személyében, ráadásul Hornyák Panna ezúttal is góllal hálálta meg edzője bizalmát.

Az összecsapás véghajrájában a cseh gárda csökkentette hátrányát, de a sárga-kékek győzelme egy percig sem forgott veszélyben.

A HC DAC végül hat góllal 31-25-re megnyerte a mérkőzést és győzelemmel ünnepelték meg a klubtörténelmi sikerüket, a MOL Extraliga dobogós helyét.

A kézilabdások legeredményesebb játékos a tíz gólt szerző Élő Beatrix és a kilencgólos Bízik Réka volt. A sárga-kékek számára ezzel lezárult az alapszakasz, legközelebb már a rájátszásban lépnek pályára, ahol a sárga-kékek a szlovák bajnoki címért szállnak versenybe. A HC DAC a döntőbe jutásért a Vágsellye csapatával mérkőzik meg elsőként.

„Nem volt tétje a mai mérkőzésnek, de a lányok nem ezzel foglalkoztak, amikor pályára léptek, hanem igyekeztek a mai napból is kihozni a maximumot. Az első játékrész huszadik percétől gyakorlatilag eldőlt a találkozó. Innen leginkább azok a játékosok kaptak lehetőséget, akik mostanában kevés játékperccel rendelkeztek. Ők is szépen éltek a lehetőséggel, és megtartottuk magabiztos előnyünket. Megnyerve a találkozót hivatalosan is kimondhatjuk, hogy dobogós helyet vívtunk ki a MOL extraligában, aminek értéke ebben a pandémiás időszakban lebonyolított bajnokságban még inkább felértékelődik. Most válogatottaink két hétig összetartáson vesznek majd részt, aztán pedig vár még ránk a szlovák bajnokság rájátszása, amit a Vágsellye elleni döntőbe jutásért vívott párharccal kezdünk. Büszke vagyok a csapatra, nem kis teljesítmény áll mögöttünk! - nyilatkozta Debre Viktor vezetőedő a mérkőzést követően a klub hivatalos honlapjának.

MOL Liga, 24. forduló:

HC DAC Dunaszerdahely – DHK Zora Olmütz 31-25 (17-9)

Gólszerzők: Élő Beatrix 10, Bízik Réka 9, Straka Mária 3, Bugár Cintia, Demeter Virág Orsolya, Juhos Kata 2-2, Bízik Boglárka, Mészáros Réka, Hornyák Panna 1-1