2022. október 10., 08:58

Európa Kupa: Hétgólos vereséggel búcsúzott a nemzetközi porondtól a HC DAC

Vasárnap este ismét pályára léptek a dunaszerdahelyi kézis lányok az Európa Kupa második fordulójának visszavágóján. Mint arról beszámoltunk a sárga-kékek szombat este háromgólos előnyt építettek ki a visszavágóra az izlandi Valur ellen, ami egy izgalmas mérkőzést ígért.

HC DAC
Fotó: hcdac.sk

Háromgólos előnyből várhatta az Európa Kupa második fordulójának visszavágóját a HC DAC női kézilabdacsapata. A sárga-kékek egy nappal az első mérkőzés után ellenkező pályaválasztási joggal léptek pályára saját pályájukon, mivel az izlandi együttes beleegyezett, hogy a második összecsapást is Dunaszerdahelyen rendezzék meg.

Debre Viktor együttese igazi villámrajtot vett a mérkőzés elején és rögtön háromgólos előnyt építettek ki.

Az izlandi gárda azonban ezúttal is bizonyította harciasságát és háromgólos hátrányból is felálltak és zsinórban négy gólt szerezve megfordították a találkozót. Az odavágóhoz hasonlóan ezúttal is szorosan alakult az eredmény. Az első negyedóra végére a DAC hullámvölgybe került, amit a Valur játékosai kihasználtak és négygólosra növelték előnyüket, ami azt jelentette, összesítésben már az izlandiak kerültek előnybe.

A kiváló közönségük előtt játszó dunaszerdahelyiek a folytatásban folyamatosan csökkentették hátrányukat és hat perccel a szünet előtt kiegyenlítettek és 11-11 állt az eredményjelzőn.

Az első mérkőzés forgatókönyvéhez hasonlóan a sárga-kékek ezúttal is futottak az eredmény után és ezúttal is az utolsó másodpercekben egyenlítettek ki. Bízik Réka góljával alakult ki a 13-13-as félidei eredmény.

Fordulást követően is szorosan alakult az eredmény a fordulatokban gazdag mérkőzésen, az izlandiak végig partiban voltak a csallóközi gárdával. A találkozó 38. percében Élő Beatrix góljával még a DAC vezetett 17-16-ra, de ezt követően a Valur fordított és folyamatosan növelte előnyét. A 41. percben a skandinávok ismét ledolgozták összesítésben lévő háromgólos hátrányukat, sőt a három perccel később már négy góllal is vezettek. A DAC az első mérkőzéshez képest ezúttal több hibával játszott és a védekezés sem akart összeállni, a 48. percben az izlandiak már öt góllal 24-19-re is vezettek, de innen még felzárkóztak három gólra a dunaszerdahelyi lányok.

A találkozó utolsó tíz percében mindkét gárda nagyot küzdött a továbbjutásért. A sárga-kékek a hajrában nem tudták már ledolgozni hátrányukat és a Valur magabiztos játékkal hétgólos győzelmet aratott ezzel, bejutottak a harmadik fordulóba, míg a HC DAC számára véget ért az Európa Kupa idei kiírása.

EHF Európa Kupa, 2. forduló, visszavágó:

Valur (izlandi) - HC DAC Dunaszerdahely 31-24 (13-13)

A DAC gólszerzői: Hornyák Bernadett 6, Sári Barbara 4, Bízik Réka 4, Élő Beatrix 4, Eliška Desortová 2, Erika Rajnohová 2, Kovács Noémi 1, Juhos Kata 1, Natália Némethová 1

Továbbjutott az izlandi Valur 57-53-as összesítéssel.